• Четверг 18.07.2019
  • Харьков +19°С
  • USD 25.86
  • EUR 29.03

Школярі Харківщини відвідали військову частину (відео)

Общество    562
Школярі Харківщини відвідали військову частину (відео)

Більше 100 школярів приїхали з 6 районів області до харківської військової частини 3005. Дітям розповідали про життя військовослужбовців. 

Із шести районів Харківщини до військової частини 3005 з’їхалися школярі. Екскурсія розпочалася на плацу. Спочатку показали бойову техніку, серед неї БТР. Машина має потужність у 200 кінських сил, по центру розташовано танковий кулемет.

Після огляду військової техніки, дітям продемонстрували зброю. Школярі мали змогу потримати автомати та пістолети. Лейтенант Нацгвардії Денис Голик розповідає, що  за останні  п’ять років з’явилися нові зразки зброї.

 Денис Голик, начальник майстерні з ремонту озброєння військової частини 3005
 Є на озброєнні нові пістолети “Форт”, які вироблені вже в Україні, вже наша зброя, новітні зразки. Також є “Форт-500” – це помпова рушниця. Дуже добра у використанні. 

Кирило Козак – учень 10 класу. Школяр приїхав на екскурсію із Дергачівського району. Хлопець розповідає: в його учбовому закладі викладають захист Вітчизни, але такої різноманітної зброї ніколи не бачив.

Кирило Козак, школяр
Я буду почти как военный, МЧСником я буду. Там буду и стрелять и все делать. 

Та цікавить армія не лише хлопців. Дівчата також із задоволенням роздивляються зброю.

Віолета Шатравка, школярка
00:19 Наверное, больше как-то оружие, чем машины. В машинах мы ничего не понимаем, а тут хотя бы разбирать умеем.

Олександр Фурсов, вчитель предмету “Захист Вітчизни”
 Сьогодні матеріальна база у нас в школах не дуже відповідає вимовам, тому для дітей це дуже важливо. Вони бачать зразки зброї, дуже вдячні, що тут є такі зразки, яких вони б ніде не побачили. 

У частині 3005 пояснюють: вчити дітей військовим навичкам потрібно з дитинства.

 Олександр Росляков, заступник командира частини 3005
Виховувати любов до Батьківщини й готувати справжніх захисників України треба майже з дитячого садка, майже з сім’ї. Ще до дитячого садка, шкіл, університетів. Цей захід показує, що в армії нічого страшного немає і армія – це та організація, в якій справжні чоловіки, а у нас і жінки проходять службу, у нас більше 130 військовослужбовців – жінок проходять службу і зараз на фоні гендерної політики у нас виконують жінки завдання ті, які раніше жінкам не дозволялося виконувати. 

Наприкінці, школярам показали, як живуть військові у казармі та яких правил має дотримуватися кожен солдат. Гвардійці п’ятої Слобожанської бригади продовжуватимуть свій благодійний проект «100 добрих справ до 100-річчя військової частини» та надалі планують запрошувати школярів на екскурсію.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.