• Вторник 07.04.2020
  • Харьков +11.09°С
  • USD 27.24
  • EUR 29.38

Міськрада повернула на місце меморіальну дошку генералові КДБ і її відразу зіпсували (відео)

Общество    567
Міськрада повернула на місце меморіальну дошку генералові КДБ і її відразу зіпсували (відео)

Від самого ранку увага перехожих на вул. Свободи, 8, прикута до місця де встановили меморіальну дошку Юрію Шрамку, яку до цього зняли з фасаду будинку активісти.

Не пройшло і години, як дошку встановили назад, кажуть тамтешні мешканці, як невідомі облили об’єкт червоною фарбою та причепили на дошку наліпку з написом “демсокира”. Деяких містян така витівка обурила.

 

Галина, харків’янка

С кем они борются, я не могу понять. Чего они здесь борются на площади Свободы? Пусть они идут туда, воюют, берут в руки оружие, если они такие борцы. А то все борцы на диване. Я их всех ненавижу. 

 

 

Проте червоною фарбою все не скінчилося.

 

Світлана Єченіна, кореспондентка

Невдовзі невідомі облили дошку зеленкою. Яку, за словами свідків, купили в аптеці поруч. Наразі на місці працюють комунальники. Вони намагаються прибрати наслідки інциденту. 

 

 

Робітники кажуть: йшли прибирати червону фарбу, тож у якості розчинника обрали бензин, який тепер безсилий проти зеленки. Тож, для початку, зусилля зосередили на знятті наліпки.

У мерії вирішили встановити меморіальну дошку генерал-майору КДБ Юрію Шрамку у цьому серпні. Проте фахівці відділення Українського інституту нацпам’яті, а також деякі активісти зауважували, що Шрамко свого часу обіймав посади в органах КДБ, тому встановлення об’єкта суперечитиме закону про декомунізацію. Опитані ж місцеві на такі аргументи не зважають і називають методи боротьби із застосуванням фарби та зеленки занадто зухвалими та неприйнятними.

Олена, харків’янка

А если здесь, очевидно же, живут родственники. А им приятно? Кто-то подумал? Какая травма психологическая для близких людей. Наверное, никто не подумал. 

 

 

Тож місцеві сподіваються, що їхній будинок нарешті залишать у спокої. І додають: мріють припинити ходити по фарбі, зеленці та уламкам меморіальної дошки.

Автор: Світлана Єченіна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.