• Четверг 11.08.2022
  • Харьков +28.73°С
  • USD 36.57
  • EUR 37.51

«Мені без білету»: що загрожує недобросовісним кондукторам Південної залізниці, які привласнюють кошти (відео)

Общество   
«Мені без білету»: що загрожує недобросовісним кондукторам Південної залізниці, які привласнюють кошти (відео)

Харківські приміські електропоїзди не будуть відміняти через їхню збитковість. У Південній залізниці оголосили про перехід на заздалегідь узгоджений зимовий графік.

З посиланням на пільговиків, проїзд яких має компенсувати держава, управління Укрзалізниці відзвітувало про збитки у 3 мільярда гривень. Зокрема і ситуація у Харківському регіоні залишає бажати кращого. Проте відміняти окремі рейси найближчим часом не будуть.

 

Олександр Куропатенко, начальник Служби приміських пасажирських перевезень Південної залізниці

На сегодняшний день мы перевезли льготный контингент на общую сумму — 74 миллионов гривен. Компенсировали нам сегодня. за 10 месяцев, только 14%. Эти деньги могли пойти на компенсацию, на восстановление подвижного состава.

 

Артем Листопад, кореспондент

Для того, щоб приміська електричка доїхала до кінцевої зупинки в середньому потрібно 14 тисяч гривень. Кондуктор, який продає білети, привозить близько тисячі прибутку, запевняють в Укрзалізниці. Зараз ми перевіримо, чи не залишаються гроші у кишенях контролерів. Але з прихованою відеокамерою.

 

Із другої спроби нам вдається зустріти кондуктора, який за проїзд без білету бере 3 гривні. Кошти осідають в його кишені. У вагоні, переповненому людьми, кондуктор бере «по трояці» майже у двох десятків пасажирів. Найчастіше приміська електричка складається із шести вагонів. Чи не на кожній зупинці до поїзду заходять нові люди. Щодня коліями Південної залізниці курсують до 400 електричок так дизельних поїздів. А от із недобросовісними контролерами швидко прощаються, переконують керівники регіональної філії.

 

Олександр Куропатенко, начальник Служби приміських пасажирських перевезень Південної залізниці

У нас есть проверки, которые мы производим. Если выявляем, то принимаем к ним меры. Как говорится, не пойман — не вор. Принимаем меры, вплоть до увольнения — разрываем контракт.

 

Але три гривні, які на постійній основі може складати до своєї кишені кондуктор, за хабара не вважають, зазначає юрист Роман Чумак. Тому зафіксувавши такий момент, звертатися треба не до правоохоронців, а до залізничників.

 

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Про кримінальну відповідальність у цьому випадку неможливо казати, оскільки такий контролер не є посадовою особою і, відповідно, він не є суб’єктом злочину, у тому числі, наприклад, хабар. До таких осіб може бути пред’явлений позов майнового характеру, наприклад Укрзалізниця або інше підприємство може стягнути збитки, які вони понесли у зв’язку із вчиненням таких дій.

 

Даючи контролеру не повну суму білету, недобросовісні пасажири ризикують лише отримати позов до суду на відшкодування коштів або штраф за безквитковий проїзд у десятикратному розмірі.

Автор: Артем Листопад, Василиса Степаненко

Вы читали новость: ««Мені без білету»: що загрожує недобросовісним кондукторам Південної залізниці, які привласнюють кошти (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 6 декабря 2019 в 16:16;
  • Корреспондент Артем Листопад, Василиса Степаненко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "«Мені без білету»: що загрожує недобросовісним кондукторам Південної залізниці, які привласнюють кошти (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.