• Суббота 04.07.2020
  • Харьков +35°С
  • USD 27.18
  • EUR 30.66

“Харківський гулаг” чи “Люксове життя”: Олексіївську колонію №25 перевірив Мінюст (відео)

Общество    2816
“Харківський гулаг” чи “Люксове життя”: Олексіївську колонію №25 перевірив Мінюст (відео)

Люксові кімнати для побачень та зимовий сад. У таких умовах утримують засуджених в Олексіївській колонії №25.

Представники Міністерства юстиції проінспектували тюрму через придушення бунту, який стався на початку січня.

Анна Шевченко, кореспондентка

В стінах Олексіївської колонії №25 під час придушення бунту постраждали 22 людини. За інформацією пенітенціарної служби, ув’язнені планували акцію непокори заздалегідь. Допомогти так званим “змовникам” повинні були представники кримінального світу, що перебувають на волі, а також пов’язані з ними громадські організації.

 

З відео з сайту офісу Омбудсмана України
Каталізатором подій зі слів засуджених, які сталися 8 січня, стали саме катування одного із засуджених, якому були завдані опіки в області сідниць та анального отвору.

Заступника міністра юстиції Віталія Василика, зокрема, цікавило питання чи катують засуджених наразі.

– Катують? – Нет. Разве мы похожи на замученных? – А бунтари есть? – Нет.

Цей хлопець обличчя показувати відмовився. У колонії майже два роки. Розповідає: був одним із учасників того самого бунту та зізнається: його також катували.

Засуджений в Олексіївській виправній колонії №25
Под руки, под ноги заматывали в скотч, надевали пакет на голову. Били, издевались на протяжении пару часов.

Наразі хлопець на знущання не скаржиться. А керівництво колонії демонструє заступнику міністра кімнати для побачень. Тут засуджені можуть три дні відпочивати зі своїми родичами. Ціна питання – 150 гривень за людину.

Если есть кондиционер – одна цена за люкс. Если есть то-то, то… Вот мы же согласно рекомендации. Если вы пришлете новые рекомендации – мы поднимем. – Ну вот смотрите, 3 дня – 450 гривен и за осужденного 450 гривен. Это, если две особы. 900 гривен.

 

На території колонії є навіть зимовий сад, власна санчастина із новітнім обладнанням та магазин. Віталій Василик каже: в Олексіївській тюрмі умови досить гарні.

 

Віталій Василик заступник міністра юстиції України

Ніхто не приховує, що ось ця колонія – це зразок, це те, що можна показувати журналістам. Але знову ж таки, перед цим ми відвідували ті установи, які ми не боїмося показувати суспільству. Не боїмося самі на них дивитися, тому що нам потрібен об’єктивний зріз ситуації.

 

Віталій Василик після інспектування колонії поспілкувався з одним із засуджених. Напередодні той скаржився на те, що йому не надають медичну допомогу. Розмова відбувалася у закритій кімнаті, а сам в’язень після переговорів відмовився спілкуватися із журналістами. Натомість, Сергій Дмитренко – виконуючий обов’язки начальника колонії – розповідає, яка зараз ситуація у тюрмі.

 

Сергій Дмитренко, в.о. начальника Олексіївської виправної колонії №25

На сегодняшний момент вы сами посмотрели, что колония работает в штатном режиме. Закатованых осужденных вы не заметили, мы тоже не заметили. Вот поэтому колония работает в штатном режиме.

 

Під час інспектування перевірили й гуртожитки, в яких мешкають засуджені. Заступник міністра повідомив: зі свого боку аудит зробили. Тепер чекатимуть результатів від правоохоронних органів щодо ув’язнених, які скаржилися на катування.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.