• Четверг 28.01.2021
  • Харьков +3.42°С
  • USD 28.17
  • EUR 34.12

Засніжило: харківський Лісопарк заполонили лижники (відео)

Общество    673
Засніжило: харківський Лісопарк заполонили лижники (відео)

Сезон бігових лиж – стартував. Харківський Лісопарк заполонили любителі та професійні спортсмени. Дехто має свої лижі, а дехто – звертається до пунктів прокату. Таких уздовж Білгородського шосе – декілька.

Олена Нагорна, кореспондентка
Сніжна зима прийшла до Харкова на початку лютого. Тож для любителів бігових лиж нарешті розпочався сезон. Це – харківський Лісопарк. Найпопулярніше місце для катання. Тут на площі близько 2 тисяч гектарів розташовано найбільше баз, де лижі можна взяти напрокат.

 

 

Найближчий до центру міста – велоцентр “Спиця”. Взимку тут також працює прокат лиж.

Дмитро, адміністратор велоцентру “Спиця”
Сегодня, поскольку будний день, 60 гривен час, два часа – 80, три – 100. – А якщо це вихідний день? – Тогда будет 80 гривен час, два часа – 100, три – 120. Два часа, если вы только начинаете кататься на лыжах, будет самый оптимальный вариант.

 

 

Віктор та Алла – на пенсії. Як засніжило, відразу вирішили, що не втрачатимуть жодної можливості проїхатися лісом з вітерцем. Згадують: минулої зими каталися як мінімум два рази на тиждень. Але власних комплектів не мають. Мовляв, вигідніше напрокат.

Віктор, любитель бігових лиж
Как там Пушкин, это самое… Зимы ждала-ждала природа, снег выпал. Только у него в январе. А у нас в феврале.

Прошу адміністратора підібрати комплект для мене.

 

 

Дмитро, адміністратор велоцентру “Спиця”
Я бы начинал с проката, чтобы понять, какие лыжи вам нужны. Есть для конькового бега, есть классика. Классика с насечкой и классика обычная. Вот эти лыжи за счет того, что у них есть насечка, они не требуют абсолютно никакого обслуживания. Если вы возьмете лыжи для конькового бега или классику под мазедержание, под мазескольжение, под парафин, то эти лыжи нужно постоянно обслуживать.

 

Олена Нагорна, кореспондентка
Для мене підібрали два комплекти. Це – гірські лижі, а це – бігові. Як бачите, це не одне й те саме.

 

 

 

Дмитро, адміністратор велоцентру “Спиця”
В беговых лыжах фиксируется только носок. Горные лыжи – у них идет достаточно жесткая фиксация. Встегивается носок и хвост. Тобто у бігових лижах з гірки кататися не варто? – Я думаю, что это будет очень травмоопасно. И, наоборот, на горных лыжах вы не сможете бегать по лесу.

 

 

Працівники інших пунктів прокату спілкуються не так охоче. На базі облуправління Нацполіції завірили, що видають лижі тільки правоохоронцям та їхнім родичам. Те ж саме з вишівськими. А от у найвідомішому центрі “Темп” відповіли, що сезон офіційно не розпочався, тож вони працюють не на повну. І радять попередньо телефонувати.

Водночас у відвідувачів, які вже покаталися, лижі приймають.

Оксана Александрова, любителька бігових лиж
Як вам сьогодні лижня? – Добре, гарно, людей мало. – Скільки вам коштувало взяти лижі? – 80 гривен в час.

 

 

 

На тому ж “Темпі” Володимир поспішає виїхати на широку трасу для професійного катання. Бо ж її створили напередодні, розповідає чоловік. Додає: на техніку скидувалися, зокрема, й самі лижники.

Володимир, любитель бігових лиж
Це спеціальна така машина. Вона дуже дорога. Дуже багато їсть солярки. – Ви взяли участь у створенні цієї траси? – Да, трошки зробили. – Чому це для вас важливо? – Це ж і для себе. Це ж треба робити.))

 

 

Поодаль від баз зустрічаємо досвідченого любителя. Чоловік стверджує, що виходить на лижах понад пів сторіччя. І скаржиться на квадроцикли.

Олександр Уфімцев, любитель бігових лиж
Они ездят по лыжне, перепахивая все. После этого очень тяжело ехать. Для того, чтобы нормально кататься, скажем так, коньковым, есть только лыжни на “Темпе”. Там подготовлено при помощи ретрака. А тут – как получится, как сделали.

 

 

Ці молоді люди на дерев’яних лижах – майбутні вчителі фізкультури. Другокурсники навчаються катанню, щоб потім викладати іншим. Сьогодні в них – друге в житті заняття.

Ігор Топчій, студент Харківської гуманітарно-педагогічної академії
Нам говорят вот так руками отталкиваться и ехать руками. – А вы так сами никогда не катались? – Не. – А в школе? – Не. – Нравится или не для вас? – Не для нас. Интересно съезжать с горы, а так по прямой – вообще неинтересно. Я просто перебираю, мне аж стыдно немного.

Олексій Рибалка – тренер з п’ятирічним стажем – не погоджується. Стверджує: бігові лижі – то не тільки для літніх людей, адже цей вид спорту – вкрай енерговитратний.

Олексій Рибалка, тренер з бігових лиж
Циклическая нагрузка. Это бег, плавание, ролики, лыжи, велосипед. Даже если вы интенсивность будете держать невысокую, но тренировка займет порядка двух-трех часов, то вы мало того, что сбросите нереальное количество калорий, плюс вы себя будете чувствовать как будто штангу или мешок тягали.

 

Тренер підтверджує: варто визначитися зі стилем катанням. Найрозповсюдженіші: класичний, ковзановий та універсальний. І вже потім обирати комплект.

Олексій Рибалка, тренер з бігових лиж
Наиболее простой и универсальный способ передвижения – это одновременный бесшажный ход, когда лыжи стоят в колее.

 

 

 

Олексій Рибалка, тренер з бігових лиж
Обучаться коньковому стилю лучше вгорку. Для этого мы становимся елочкой. Носки разведены в сторону, пятки вместе. Мы поднимаем ногу и ставим сверху на снег. Вначале просто идем шагами. Теперь мы пытаемся добавлять скольжение. – То есть, здесь, в принципе, палки и не нужны? – Многие люди, которые пытаются научиться коньком с палками, они совершают очень большую ошибку, которая их отбрасывает на много тренировок назад.

 

Олена Нагорна, кореспондентка
Бігові лижі – це спорт, який передусім залежить від погоди. Тож залишається тільки гадати, як довго триватиме сезон цьогоріч. 

Автор: Олена Нагорна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.