• Воскресенье 05.04.2020
  • Харьков +8.39°С
  • USD 27.6
  • EUR 30.08

У Харківській міськраді знову перейменували проспект Петра Григоренка (відео)

Общество    753
У Харківській міськраді знову перейменували проспект Петра Григоренка (відео)

У Харкові біля стін міськради проходив пікет проти перейменування проспекту Григоренка на честь маршала Жукова.

 

Олександр Вепрік, представник громадської організації “Демократична Сокира”

Незважаючи на те, що вважається, що маршал Жуков він приймав дуже велику участь у звільненні Харкова, але він займав керуючи посади у ЦКПСС, він був міністром оборони.

 

Проспект перейменували на честь Петра Григоренка у 2016 році розпорядженням тодішнього голови облдержадміністрації Ігоря Райніна. Минулоріч питання повернення старої назви порушив мер Геннадій Кернес із посиланням на електронну петицію і позицію ветеранських організацій. У червні рішення ухвалили на сесії. Його оскаржили члени низки громадських організацій і політичних партій. Позицію активістів підтримали і в суді першої інстанції, і в апеляції.

Максим Гайдук, учасник пікету

Если есть решение суда, причем двух инстанций, включая апелляционное решение, то мы не можем это решение перебивать голосованием городского совета, областного, какого-либо.

 

 

У судах визнали: порушенням було те, що рішенню міськради не передували громадські слухання. Незабаром мер Геннадій Кернес анонсував голосування на сайті міськради і прийом пропозицій будь-якими зручними способами.

Олексій Хорошковатий, начальник відділу з питань топонімики Харківської міськради

З 19 листопада 2019 року по 19 січня 2020 року включно проводилось громадське обговорення, що передбачено законом України про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб. За результатами поданих пропозицій на підтримку перейменування цього проспекту висловилося 11193 особи.

 

“За” Жукова висловилися 86% опитаних. Кернес наполягає: маршал брав участь у визволенні України від нацистів, тому під дію закону про декомунізацію не підпадає.

 

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Маршал Радянського Союзу Жуков брав участь у плануванні і проведенні наступательних операций на Курській дузі, у битві за Дніпро, Карпатській операції, внаслідок чого завершилося визволення всією території України.

 

26 лютого вдруге “за” перейменування проспекту проголосували 52 депутати, проти були вісім. Депутат Ігор Черняк відзначає: у статті закону, на яку посилається Кернес, йдеться про пам’ятники, але не про перейменування.

 

Ігор Черняк, депутат Харківської міськради

Так, ми плануємо оскаржувати це рішення, власне як і оскаржували попереднє, тому що вважаємо його незаконним. Таким, що прийняте з суттєвим порушенням законодавства. Оті так звані підписи за перейменування Жукова збиралися у школах міста Харкова, вони збиралися в інших навчальних закладах, в комунальних закладах в добровільно-примусовому порядку.

 

В Інституті нацпам’яті солідарні: рішення міськради – незаконне.

Марія Тахтаулова, керівниця північно-східного відділення Українського інституту нацпам’яті

Наша позиція залишається незмінною. Згідно з чинним законодавством, в Україні власне назвати ім’ям маршала Жукова будь який об’єкт топоніміки не є можливим, тому що це суперечить закону.

 

Думки харків’ян з цього приводу розділилися:

Я считаю это хорошо. Потому что маршал Жуков есть маршал Жуков.

Мне конечно не нравятся эти переименования. Сюда, туда. Переименовали Григоренко, пускай бы так и было.

И пусть станцию переименуют обратно в “Маршала Жукова”, замечательно. Замечательный маршал был, почему это все убирать.

Тим часом, невідомі поклали квіти до пам’ятника Жукову.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.