• Пт 21.06.2024
  • Харьков  +17°С
  • USD 40.52
  • EUR 43.43

«Конституційне забезпечення децентралізації в Україні-2020» обговорили в університеті ім.Ярослава Мудрого (відео)

Общество   
«Конституційне забезпечення децентралізації в Україні-2020» обговорили в університеті ім.Ярослава Мудрого (відео)

29 лютого у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося публічне громадське обговорення пропозицій змін до Конституції України. Йшлося про узаконення процесів децентралізації влади, котрі стоять на порядку денному внутрішньої політики держави.

У заході «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні-2020» взяли участь представники Міністерства розвитку громад і територій України, керівництво органів державної влади й місцевого самоврядування, експерти Харківської, Сумської та Полтавської областей.

Проведення циклу інклюзивних публічних консультацій щодо змін до Конституції України в частині децентралізації (проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстр. № 2598 від 13 грудня 2019 року) започатковано Офісом Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Заступник голови ХОДА Тарас Пастух зауважив, що місце проведення публічних обговорень було обрано не випадково.

«Харківська правова юридична школа відома всій Україні, й нам приємно, що сьогодні цей базовий захід проходить у Харкові, саме в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого», — сказав Тарас Пастух.

Він відзначив, що протягом дня учасники заходу мають можливість подискутувати та внести свої пропозиції щодо змін до Основного Закону.

«Сьогодні ми можемо подискутувати та прийти до тих певних спільних рішень, які буквально найближчим часом будуть внесені у вигляді законопроєкту щодо змін до нашого Основного Закону, — сказав Тарас Пастух.Це, відповідно, дозволило б під час виборів перезапустити систему — не просто змінивши людей, а саме перезапустити систему органів місцевого самоврядування та державної влади на базу нових принципів».

 

«Символічно, що в Харкові цей процес відбувається, тому що буквально 6 років тому був організований круглий стіл щодо обговорення концепції реформи місцевого самоврядування, й це відбувалося саме в Харкові, — сказав директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Сергій Шаршов.Саме тому добре, що в Харкові розпочався процес консультування про внесення змін до Конституції України, адже ми маємо дуже добрий успіх по реалізації реформи місцевого самоврядування та напрацьовані концепції реформування».

Нагадаємо, що на Харківщині замінено шістьох голів райдержадміністрацій.

Як повідомлялося раніше, проїзд у потягах буде регулярно дорожчати.

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: ««Конституційне забезпечення децентралізації в Україні-2020» обговорили в університеті ім.Ярослава Мудрого (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 2 марта 2020 в 11:46;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "29 лютого у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося публічне громадське обговорення пропозицій змін до Конституції України. Йшлося про узаконення процесів децентралізації влади, котрі стоять на порядку денному внутрішньої політики держави.".