• Вс 23.06.2024
  • Харьков  +28°С
  • USD 40.52
  • EUR 43.43

Таємні домовленості в Мінську: ОРДЛО стає суб’єктом переговорів — ЗМІ

Мир   
Таємні домовленості в Мінську: ОРДЛО стає суб’єктом переговорів — ЗМІ

«У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.»

Це сенсаційне повідомлення оприлюднив сайт «ZN.UA», посилаючись на таємне джерело в тристоронній контактній групі в Мінську, котре передало фотокопії документів.

  

0

Згідно до тексту документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Російською Федерацією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою та ОБСЄ самостійно. (Дивитися пункт 3 на першій сторінці «Рішення».)

Крім того, Україна, окремі райони Донецької і Луганської областей України, Російська Федерація, Федеративна Республіка Німеччина, Французька Республіка і ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради повинні будуть повідомити Спеціального представника Чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі про своїх учасників засідання Ради. (Дивитися пункт 10 на фото вище.)

Експертка — політична оглядачка ZN.UA — Тетяна Силіна прокоментувала ці документи:

«Перше, що кидається в очі в проекті даного документа, це те, що в так звану Консультативну раду за стіл переговорів або, пардон, «консультацій «, на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. ЦІ цю помилку вчинено свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати».

За її словами, Росія, яка є агресором, за допомогою даного формату отримує підтвердження своєї мантри «нас-там-нєт» і вмощується за стіл переговорів як «посередник», а не учасник конфлікту.

«Можна припустити, що наші західні партнери не стануть заперечувати проти подібного формату, тому що вони давно давали зрозуміти, що приймуть будь-яке рішення, підтримане Києвом і Москвою: мовляв, «головне, щоб ви домовилися між собою». Також неодноразово доводилося чути, зокрема, від французької сторони, що Києву так чи інакше необхідно розмовляти з представниками ОРДЛО, і «краще говорити, ніж не говорити».

Друге, що, на думку Тетяни Силіної, викликає подив і побоювання — наголошення на необхідності всеосяжного політичного врегулювання конфлікту, але не має навіть натяку на негайне припинення вогню, стійкий режим тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу. Втім, побіжно згадані в преамбулі проекту рішення ТКГ без зазначення назв і дат цих документів  «інші угоди, що становлять пакет Мінських домовленостей» присвячені саме питанням припинення вогню і виведення іноземних військ з території України.

 

«Не миттям так катанням, Москва проштовхує реалізацію політичних пунктів «Мінська», як і раніше порушуючи всі пункти, котрі стосуються безпеки. Схоже, в нинішній переговорній команді з Банкової вона (Москва — ред.) знайшла благодатних слухачів і реалізаторів своїх ідей, які, можливо, розраховують на те, що в умовах хайпу (паніки — ред.) навколо наростання небезпеки епідемії коронавірусу «мінська зрада» пройде непоміченою «, пише оглядач Тетяна Силіна.

Першим на повідомлення «ZN.UA» відреагував Народний депутат України Володимир Ар’єв, Віце-президент ПАРЄ, голова Комітету ПАРЄ з питань культури, освіти, науки і медіа. Протягом нетривалого часу мав дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла. У Верховній Раді України IX скликання він є членом Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

Реакцію політик оприлюднив на своїй сторінці у Facebook: «У нас, здається, мультивірусна атака. Проти країни. Другий, зрадовірус, розповсюджується з тимчасової контактної групи у Мінську. ЗН виклали підписаний там документ (посилання в коментарях) про створення «Консультативної Ради», куди ввійдуть терористи і українська сторона. Це є кроком до «прямих перемовин», чого Кремль добивається 5 років, щоб зняти з себе відповідальність і перевести статус подій в Україні з російської агресії (визнано ПАРЄ у 2016 завдяки успішній стратегії нашої тодішньої делегації) на «внутрішній конфлікт» (вітчизняний сивоховірус над цим активно працює вже). Наслідок — зняття чи зменшення санкцій проти РФ.

Стратегія Кремля зрозуміла. Зрозуміло також, що українська влада і її сателіти стали частиною цієї стратегії. Саме тому шоу провладного 1+1 бере в ефір блогера, який балотувався колись в депутати від Коломойського Укропа і грав в дешевих скетчах 95 кварталу та розганяє вірус паніки, як похідний коронавірусу, щоб максимально відвернути увагу від зради, яку, за підписаним у Мінську документом, мають закріпити 25 березня. Під час діючого карантину.

Саме тому я закликаю, за короновірусом не забувати про іншу заразу, яка може стати смертельною для України. І лікувати активними засобами.»

Станом на першу годину дня 13 березня 2020 року офіційних коментарів від політичних та урядових сил України офіційно не оголошено.

Читайте також: РНБО шукає заходів протидії коронавірусу.

 

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: «Таємні домовленості в Мінську: ОРДЛО стає суб’єктом переговорів — ЗМІ»; из категории Мир на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 13 марта 2020 в 14:02;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "«У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.»".