• Среда 23.09.2020
  • Харьков +23.95°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

Харківські парафіяни розповіли, чи припинили відвідувати храми під час карантину (відео)

Общество    721
Харківські парафіяни розповіли, чи припинили відвідувати храми під час карантину (відео)

Церковні літургії в режимі онлайн. Президент України Володимир Зеленський закликав парафіян утриматися від відвідування храмів під час карантину.

Ніколь Костенко, кореспондентка

У зв’язку зі введенням в Україні карантину, президент Володимир Зеленський закликав настоятелів храмів проводити служби в онлайн режимі, аби попередити велике скупчення людей. Чи дотримуються церковнослужителі цієї настанови в Харкові – зараз перевіримо.

У Свято-Покровському монастирі зранку проводять церковну службу. Парафіяни кажуть: єдине, що зможе змусити їх не відвідувати храми під час карантину – проблеми з транспортом, адже добиратися вчасно стало складніше.

Наталія, харків’янка

Вы в масках, Вы со страхом сейчас. Вы чего-то боитесь. А мы с Господом. Мы ходили и будем ходить, несмотря ни на болезни, ни на что, потому что с нами Господь.

Тривають служби й Свято-Пантелеймонівському храмі на Клочківській. Люди впевнені: проведення таких заходів онлайн – це безглуздя. Вдома отримати необхідну енергетику та спокій неможливо, зізнається харків’янин Олександр. Тож зранку, як і зазвичай, відвідав храм.

Олександр, харків’янин

Бог – он всегда Бог. Он защитит от всего: от болезней, от недугов и поможет. Поможет выжить всем. Ничего я не боюсь, Господь с нами. В любую церковь захожу, в эту, в другую, если есть по пути. 

У Благовіщенському соборі парафіяни теж розповідають, що кількість служб не зменшилася. Люди вважають: втручатися до роботи церков влада не повинна навіть під час карантину. І додають, що існує куди більший шанс захворіти коронавірусом на зупинках чи в магазинах.

Сергій, харків’янин

– Заболеть коронавирусом не боитесь? – Девушка, я такое уже прошел. Я прошел и Крым, и Рим, и медные трубы. Что мне уже бояться? Я в аду горел. – Службу в онлайн-режиме поддерживаете? – В онлайне? Нет!

Староста Благовіщенського собору Володимир Воробйов каже: під час богослужінь дотримуються мір безпеки, обробляють дезінфікувальним засобом ікони. Чоловік пояснює, що обмежувати кількість присутніх у храмі, змушувати їх надягати маски або не спілкуватися один з одним просто не мають права.

Володимир Воробйов, староста Благовіщенського собору

Работает выдвижная вентиляция. То есть раз в два-три часа ее включают, она мощная, то есть вентиляция обеспечивается. Обрабатываются полы, дверные ручки, поверхности, столы, где пишутся записки. Обрабатываются антисептиком на основе третичных иомидов.

Про необхідність дотримання карантину в храмах наголосив очільник Харківської області Олексій Кучер на зустрічі з духовенством.

Олексій Кучер, голова ХОДА

Нам необхідно зрозуміти одне дуже важливе, й ви знаєте цей вислів: “Береженого Бог береже”. Тому нам треба максимально створити умови, для того щоб наші мешканці, громадяни й ваші віряни, щоб вони були здоровими.

У поліції відзначають, що у храмах фіксують порушення правил карантину. Зокрема, в церкві на території Московського району Харкова перебувала велика кількість людей.

Валерій Сокуренко, голова ГУ Нацполіції у Харківській області

Такого точно не повинно бути. І за таке ми будемо складати адмінпротоколи. Ми змушені це робити і ми будемо це робити.

А ось так через епідемію коронавирусу в Ізюмі вперше відбулась автомобільна хресна хода. Перед її початком у місцевому Вознесенському кафедральному соборі відслужили молебень. Потім представники храму сіли у кузов вантажівки та об’їхали місто, читали молитви та окропляли вулиці святою водою.

Митрополит Київський та всієї України Єпіфаній карантину дотримується. Проводить літургії онлайн та транслює їх у соцмережах. Люди таку ініціативу підтримують.

Також Всеукраїнська Рада Церков цьогоріч оголосила 25 березня Днем загальної молитви і посту за Україну. Вірян закликають спільно помолитися за швидше одужання хворих на коронавірус. Однак зробити це не у храмах, а залишатися на місцях свого перебування.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.