• Пн 17.06.2024
  • Харьков  +21°С
  • USD 40.65
  • EUR 43.48

Казковий Балі та не казкове повернення до України: харків’яни не хочуть до обсервації (відео)

Общество   
Казковий Балі та не казкове повернення до України: харків’яни не хочуть до обсервації (відео)

8 годин перебування в літаку після посадки, тривалі перемови з прикордонниками та поліцейськими. Усе через те, що люди відмовляються підписати погодження на обов’язкову двотижневу обсервацію

Проходити обсервацію туристи мали в одному з готелів Київщини. Але люди хочуть додому.

Первым делом, когда сюда купили билеты, мы сняли квартиру с самозаездом, где мы на две недели, не возвращаясь в родной город, остаемся в Киеве и не разносим заразу. А сейчас, судя по всему, кому-то надо заполнить отели свои.

Повернення до України виявилося нелегким, пише на своїй сторінці у фейсбуці харків’янин Віталій Заєць. Майже два тижні незапланованого перебування на острові, перемовини з представниками посольства, читання новин, очікування літака. Люди кажуть: попри те, що евакуаційний рейс їм обіцяли упродовж кількох тижнів — українці, зневірившись, самотужки купили квитки, в порядку живої черги сіли в літак та відправилися додому. Ще при посадці людей попрохали підписати заяву, що вони добровільно погоджуються на двотижневу безкоштовну обсервацію. Погодилися не всі. У Борисполі їм дали такий самий документ. Тут і почалося протистояння.

Здесь много детей, есть взрослые, пожилые люди. Самолет не находится на обеспечении. Еды нет, воды нет, воздуха совсем немного.

50 людей зі 180 погодилися на обсервацію. Два варіанти: безкоштовне проживання з платним харчуванням — приблизно 400 гривень за один прийом їжі, або платне проживання. Воно обійдеться у 340 євро за 14 днів.

Після 8 годин решта людей таки покидає літак, їх саджають до автобусів та везуть до одного з київських готелів.

Після розмови з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм обидві сторони так і не досягають консенсусу. Той пояснює: обсервація обов’язкова для всіх, хто повертається з-за кордону. Кабмін ухвалив таке рішення 29 березня. До цього громадяни просто підписували згоду на самоізоляцію.

Аліка Піхтерева, кореспондентка

Обсервація та самоізоляція. Обидва терміни можна трактувати як утримання від контакту з іншими задля зменшення ризику інфікування. Але самоізоляція – це самостійна відповідальність за життя та здоров’я себе та інших. Треба сидіти вдома та не контактувати з людьми 14 днів. Обсервація – це вже відповідальність держави, яка забезпечує повну ізольованість людини на відокремлених територіях. Санаторії, пансіонати тощо. Через те, що українці, які прибули з-за кордону, погано дотримувалися самоізоляції – влада впровадила для них обов’язкову обсервацію.

Пасажири наполягають, аби їм зробили ПЦР-тести та відпустили.

Мы можем сегодня поехать на домашний карантин? На 14 дней, как это сделали вчера, прибывшие в Украину. Что поменялось за половину суток? Даже меньше. — Не за пол суток, а потому, что опубликовали это постановление. А мы внутри были! Внутри самолета!

Натомість у Мінздоров’я заявили, що вважають тестування методом полімеразної ланцюгової реакції всіх, хто повернувся з-за кордону, економічно та епідемічно необґрунтованим. Нещодавно стало відомо, що декілька туристів втекли з готелю, бо були невдоволені умовами.

Автор: Алика Піхтерева
Популярно

Вы читали новость: «Казковий Балі та не казкове повернення до України: харків’яни не хочуть до обсервації (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 30 марта 2020 в 20:20;
  • Корреспондент Алика Піхтерева в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "8 годин перебування в літаку після посадки, тривалі перемови з прикордонниками та поліцейськими. Усе через те, що люди відмовляються підписати погодження на обов’язкову двотижневу обсервацію".