• Понедельник 06.07.2020
  • Харьков +30°С
  • USD 27.17
  • EUR 30.51

У Харкові вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні (відео)

Общество    393
У Харкові вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні (відео)

У Харкові відзначили 75 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У зв’язку із карантином – без масових урочистостей і з певними обмеженнями.

Владислав, харків’янин

К сожалению, с каждым днем ветеранов все меньше и меньше. Это очень печально. А деткам мы передадим обязательно, чтоб они помнили дедов, отцов, прадедов.

У боях за Харків лише за офіційними даними загинули більше ста тисяч людей. 75 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні цьогоріч відзначили 614 ветеранів. Саме стільки їх залишилося у Харкові. 9 травня охочі вшанувати пам’ять загиблих традиційно прийшли до Меморіалу Слави в Лісопарку.

Олександр Луньов, харків’янин

Это наш долг. Это долг каждого человека, который живет на этой земле.

Батько підполковника Олександра Єременка загинув у 1944 році.

Олександр Єременко харків’янин

Я, как сын его, я возлагать хочу цветы, хотя нельзя. Он в Латвии, я не смогу туда приехать, но здесь возложить боевым товарищам его свой скромный цветок.

Напередодні 9 травня в облдержадміністрації закликали не порушувати правила карантину. Тож поліцейські просили людей одягати маски та дотримуватися дистанції. Приїхав і мер Геннадій Кернес, який раніше пропонував містянам долучитися до акції “Полк безсмертної перемоги” – опівдні вийти на балкон з портретом родича, що воював, і вшанувати пам’ять загиблих у війні хвилиною мовчання. Також прибули інші чиновники і представники духовенства.

Геннадій Кернес, міський голова Харкова

Мы соблюдали карантинные меры. Те, кто пришел сегодня на мемориал, во всяком случае, когда я приехал, были люди, то мы попросили их, чтоб они держали дистанцию около двух метров. И мы держали дистанцию и в масках одетых.

Пізніше Кернес взяв участь у висадці в саду Шевченка десяти 15-річних дубів.

Геннадій Кернес міський голова Харкова

Будущие поколения будут видеть, как эти дубы красивы. Поэтому это в честь 75-й годовщины великой победы. 

Також 9 травня у Харкові відбулося декілька автопробігів. Зокрема на майдані Конституції показали машини часів Другої світової. В облуправлінні Нацполіції відзвітували, що за всіма заходами слідкували 2,5 тисячі правоохоронців. Грубих порушень порядку вони не зафіксували.

Автор: Руслана Богдан
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.