• Воскресенье 05.07.2020
  • Харьков +34°С
  • USD 27.18
  • EUR 30.66

У зоопарку розповіли, чи варто боятися кажанів (відео)

Общество    495
У зоопарку розповіли, чи варто боятися кажанів (відео)

У світі нараховується більше тисячі видів кажанів. Ссавці можуть бути переносниками багатьох вірусів, але мають міцний імунітет, тож самі хворіють нечасто.

Кажани не поширюють COVID-19, стверджують у Харківському зоопарку. Експерти зазначають, що ці ссавці можуть бути переносниками багатьох вірусів, але мають міцний імунітет, тож самі хворіють нечасто.

Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку

Вірус сказу може передатися людині тільки з сильним укусом до крові, тому не слід хапати кажанів руками без рукавичок. Екскременти кажанів не містять ніякої загрози людині. Повітряно-крапельним шляхом також нічого не передається, тож не варто боятись, якщо в вашому будинку, наприклад, живе колонія кажанів, або ви зустріли кажана на вулиці.

Вчені по всьому світу досліджують ймовірність того, що саме кажани могли стати першоджерелом спалаху COVID-19. Адже ці ссавці переносять подібні інфекції.

Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку

Вчені порівняли геном COVID-19 з кажанячими коронавірусами і встановили 96% подібність. Геном вірусів іншого ссавця — малайського панголіна – має 99% подібність. Але як саме вірус перестрибнув від кажанів або панголінів до людей – невідомо. Можливо, шляхом поїдання або через іншого проміжного хазяїна. На сьогодні кажани не беруть жодної участі в поширенні інфекції COVID-19.

Автор: Василиса Степаненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.