• Суббота 04.07.2020
  • Харьков +35°С
  • USD 27.18
  • EUR 30.66

Селяни вийшли з протестом під ХОДА: погрожують перекрити дороги (відео)

Общество    1345
Селяни вийшли з протестом під ХОДА: погрожують перекрити дороги (відео)

Під Харківською ОДА протестували селяни зі Зміївського району. Погляди мітингувальників розділилися. Одні хочуть приєднання до Мереф’янської ОТГ, інші – до Зміївської.

Артем Листопад, кореспондент

Біля будівлі Харківської облдержадміністрації організували одразу два мітинги. З одного боку – селяни, які виступають за приєднання до Мереф’янської об’єднаної територіальної громади. З іншого боку – селяни, які виступають за приєднання до Зміївської ОТГ.

На мітингах зібралися мешканці низки сіл Зміївщини, зокрема Бірок, Тимченків, Островерхівки та Першотравневого. Одна група людей запевняє: до Мерефи їм ближче, тому й хочуть приєднатися туди.

Наталія, мешканка Островерхівки

Ми від Мерефи – 3-4 кілометри через поле, у кругову – 12 кілометрів. Представте собі, у нас осталися одні пенсіонери і інваліди. Як їм добиратися за справкою, за будь-якою дрібницею – у Чугуїв. – Зміїв же. – Зміїв переходить до Чугуєва, вже газета є.

Інші ж заявляють про недопущення розпаду Зміївського району. Мовляв, залишити все як є – економічно вигідно. Кажуть, що й податки на Мереф’янщині більші, і потужності Зміївщини вище.

Наталія Прокудіна, мешканка Бірок

Мы являемся лакомым куском, поскольку по одним Боркам – 2 тысячи гектаров паханой земли. И в постановлении четко написано, что Борки и другие села принадлежат для усиления Мерефянской громады. Почему мы должны кого-то усиливать? Мы самодостаточные. И почему мы должны нарушать те связи.

Мітингувальники, яки виступають за приєднання до Мерефи, вимагають реакції очільника облдержадміністрації Олексія Кучера. Якщо ж їхнє питання не вирішать – погрожують перекрити дороги. Кучер ситуацію прокоментував так:

Олексій Кучер, голова ХОДА

Ці мешканці, вони ж обирали тих депутатів, які голосували за те рішення, яке було прийняте. Ми його вже виконували, фактично. І я чомусь не бачив цього спалаху тоді, коли вони проголосували саме за такий формат ОТГ. А тепер претензія.

Кучер додав, що змін до перспективного плану вносити не будуть. Тобто села приєднаються до Зміївської ОТГ.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.