• Суббота 19.09.2020
  • Харьков +10°С
  • USD 28.11
  • EUR 33.17

У харківській інфекційці готуються створити додаткову реанімацію для хворих на COVID-19 (відео)

Общество    806
У харківській інфекційці готуються створити додаткову реанімацію для хворих на COVID-19 (відео)

Більше ніж пів тисячі хворих на коронавірус мешканців Харківщини наразі лікуються в опорних медзакладах регіону.

Напередодні професор-анестезіолог обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов заявив: місць у реанімаціях медзакладів, що приймають пацієнтів із COVID-19, не лишилося. Мовляв, у суботу всі вони були зайняті хворими на коронавірус, і якщо так триватиме й далі, на всіх не вистачить ані апаратів штучної вентиляції легенів, ані медперсоналу.

Володимир Корсунов, професор-анестезіолог Харківської обласної інфекційної лікарні

Усі 12 ліжок зайняті хворими, серед них 3 пацієнти на інвазійній вентиляції, тобто заінкубовані.

Проте в облдепартаменті охорони здоров’я запевняють: сплеску захворюваності на COVID у регіоні немає. А збільшення кількості пацієнтів та завантаженість реанімацій пояснюють наступним:

Геннадій Бондарчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я ХОДА

Після вихідних днів є збільшення навантаження на інфекційні лікарні та інші заклади охорони здоров’я у зв’язку з тим, що пацієнти, враховуючи вихідні, святкові та інші дні не вважають за потрібне звертатися до медичних працівників.

За словами чиновника, в опорних лікарнях області наразі знаходяться 512 хворих на коронавірус. 265 із них – в обласній інфекційній лікарні, а в її реанімаційному відділені перебувають 12 людей.

Геннадій Бондарчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я ХОДА

4 з них на штучній вентиляції легень, 4 з них на масках, так званих СиПАП – це допомога в диханні і 4 просто на кисневій підтримці.

У “чорнобильській лікарні”, де також розміщують людей із COVID, кажуть: кількість хворих останнім часом стабільна. Вільних місць для таких пацієнтів у них лишилося близько десяти.

Ірина Пирогова, в.о. директора Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту населення

84 пациента у нас сейчас, в реанимации у нас 5 пациентов. На масках СиПАП находятся реанимационные больные. – А сколько? – 3 человека.

7 неповнолітніх хворих знаходяться в дитячій інфекційці, доповідають у департаменті охорони здоров’я. Решта пацієнтів лікуються в інших опорних медзакладах регіону. За словами Бондарчука, наразі планують за кілька місяців розширити реанімаційне відділення обласної інфекційки.

Геннадій Бондарчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я ХОДА

Це буде суто нове відділення. Розробляється проєкт проведення відповідного ремонту для створення реанімаційного відділення приблизно 20-25 ліжок на 5-му поверсі обласної інфекційної лікарні.

За весь час пандемії в регіоні захворіли 404 медпрацівники. Уже незабаром ті, хто подали необхідні підтверджувальні документи, отримають обіцяну грошову компенсацію, запевнив Бондачук.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.