• Воскресенье 19.09.2021
  • Харьков +18.99°С
  • USD 26.67
  • EUR 31.37

“Авіацвинтар” у Вовчанську: три десятки літаків стали здобиччю мародерів (відео)

Общество   
“Авіацвинтар” у Вовчанську: три десятки літаків стали здобиччю мародерів (відео)

Зо три десятки літаків просто неба та без охорони. Покинутий аеродром у Вовчанську приваблює вандалів.

Світлана Єченіна, кореспондентка

Покинутий аеродром у Вовчанському районі ще називають “кладовищем літаків”. Їх тут 22 та 7 гвинтокрилів. Всі машини стоять просто неба та за ними ніхто не стежить.

Колись цей аеродром належав льотному училищу. Зараз серед заростей трави стоять реактивні Л-29 та АН -2 відомі, як “кукурудзяники”. Всі ці машини стали здобиччю вандалів, але найбільше, кажуть місцеві, постраждали гвинтокрили.

Максим Теліжний, місцевий мешканець

За этот год, на мое мнение. Вертолеты більше всего разбирают . Опять же они стоят більше всех в кустах. Не кажется. Из-за этого и більше всего разборка происходит.

Спочатку у гелікоптерів зникли лопаті, потім двигуни. Але, виходячи з цих написів, до авіамашин приходять не лише вандали, а і ті, хто на них раніше літав.

Це – Валерій Альохін. Чоловік закінчив льотне училище, потім працював інструктором до 91-го року, коли навчальний заклад переїхав до Запоріжжя. Згадує: тоді “залізних пташок” залишили тут в ідеальному стані та з повними паливними баками.

Валерій Альохін, льотчик-інструктор

Размещались сиденья откидные, на них садились парашютисты, здесь проходило 2 троса. На них зацепляли потому что прыгали принудительно. Вот знаменитые три лампочки, десантники про них все знают, это зеленая, желтая, красная, но сейчас этого ничего нет.

Через літовище пройшли майже 3 тисячі пілотів. У найкращі часи, розповідає Валерій, літаків було більше сотні. Здебільшого навчалися на реактивних Л-29. Вони могли розігнатися до 790 кілометрів на годину, сьогодні ж ця “пташка” вже нікуди не полетить.

Валерій Альохін, льотчик-інструктор

Вот ручка управления самолетом, можно наблюдать, как работают в данный момент элероны. Это когда нужно самолет развернуть влево или вправо, когда он качается вдоль своей продольной оси. Это вперед назад. Но уже ничего не работает. Имеется в виду вверх вниз.

Після закриття училища тут спочатку був авіаційно-технічний клуб, потім він збанкрутував. Ще якийсь час територію просто охороняли.

Максим Теліжний, місцевий мешканець

С момента, когда охрану убрали здесь началась максимальная разборка и вандализм. Еще года три назад здесь все стояло более-менее целое, а пять лет назад совсем все целое было.

Після зникнення охорони авіамашини таємничим чином почали переміщатися. Наприклад, цей покинутий літак у цьому покинутому ангарі з’явився лише місяць тому.

Яким чином і навіщо – ніхто з місцевих не може навіть уявити. Проте всі згодні в одному – шансів знову борознити повітряний простір у покинутих залізних пташок вже майже не лишилося.

Валерій Альохін, льотчик-інструктор

В небо можно вернуть, у из этих всех, ну может быть один можно. Потому что реально слишком много вандализма.

Тож мешканці пропонують місцевій владі створити тут музей просто неба зі скейт-парком та баскетбольним майданчиком.

Місцеві посадовці начебто не проти, тільки кажуть, що для цього треба розшукати власника літаків, тож написали листа до Міноборони. Відповіді за кілька місяців так і не дочекалися.

Автор: Світлана Єченіна

Вы читали новость: «“Авіацвинтар” у Вовчанську: три десятки літаків стали здобиччю мародерів (відео)»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 18 августа 2020 в 20:14;
  • Корреспондент Світлана Єченіна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "“Авіацвинтар” у Вовчанську: три десятки літаків стали здобиччю мародерів (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.