• Пятница 30.09.2022
  • Харьков
  •   +21°С
  • USD 36.57
  • EUR 35.56

На Харківщині стали менше грабувати, але побільшало викрадень авто

Общество   
На Харківщині стали менше грабувати, але побільшало викрадень авто

Цьогоріч рівень злочинності у Харківській області зменшився на 15%. Водночас знизилося й розкриття кримінальних правопорушень – на 4%.

Показник рівня злочинності на 10 тисяч населення зменшився з 87% до 73%, повідомив перший заступник прокурора області Андрій Кравченко під час координаційної наради керівників правоохоронних органів регіону.

Він уточнив, що знизилась кількість усіх категорій злочинів, зокрема тяжких та особливо тяжких, рецидивних, вчинених групою осіб та у стані алкогольного сп’яніння.

Як пояснив прокурор області Олександр Фільчаков, позитивна динаміка мала місце насамперед через те, що на чверть поменшало злочинів проти власності, зокрема крадіжок – на 32,6%, грабежів – на 9,7% і розбійних нападів – на 19,6%.

Водночас, як зазначив Андрій Кравченко, зниження числа злочинів фактично не вплинуло на підвищення розкриття вчинених кримінальних правопорушень. За його словами, було розкрито 7,9 тисячі злочинів проти 8,2 тисячі за аналогічний період минулого року. Щодо закінчення слідчими кримінальних проваджень, то за 7 місяців поточного року до судів скерували 4,5 тисячі обвинувальних актів проти 4,7 тисячі у 2019 році.

«Наведені статистичні дані свідчать, що оперативні та слідчі підрозділи не завантажені роботою на повну силу. Замість активізації роботи на місцях спостерігається певна пасивність та розслабленість з боку як оперативних співробітників, так і слідчих», — вважає перший прокурор області.

Запроваджений карантин не став на заваді й автомобільним крадіям, зазначив Кравченко. Число викрадень машин на території області загалом зросло на 18%, а у Харкові – на 22%.

«На сьогоднішній день і надалі найбільш поширеним способом легалізації угнаної автівки залишається створення двійника. Тисячі таких транспортних засобів із зміненими номерами кузовів, підробленими свідоцтвами про реєстрацію та виготовленими на замовлення номерними знаками щодня вільно пересуваються шляхами України», — зазначив Кравченко.

На його думку, щоб виправити ситуацію, патрульній поліції треба збільшити частоту перевірок транспортних засобів.

Також Кравченко додав, що місцеві прокуратури суттєво знизили активність прокурорського нагляду за органами поліції. Апаратом главку лише у Шевченківському, Чугуївському та Зміївському районах було виявлено 72 укриті від обліку злочини.

«У Чугуївському відділі поліції встановлено факт нереєстрації кримінального правопорушення за заявою громадянки про таємне викрадення з її сараю зварювального апарату та велосипеду. Під час розгляду цієї заяви працівники Чугуївського відділу поліції чомусь не звернули увагу на те, що викрадення майна відбулося з проникненням до сховища. А отже вказаний злочин у будь-якому разі підлягав внесенню до ЄРДР. Лише після виїзду апарату Чугуївська місцева прокуратура спромоглася відреагувати та зареєструвати кримінальне провадження за ч.3 ст.185», — розповів Кравченко.

Нагадаємо, що раніше у прокуратурі назвали райони Харкова та області, де найчастіше вбивають та грабують.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Категории: Общество, Харьков; Теги: , , , ;
Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате
присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости
смотрите в Youtube, TikTok, и на Телеканале Simon
Автор: Олена Нагорна

Вы читали новость: «На Харківщині стали менше грабувати, але побільшало викрадень авто»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 28 августа 2020 в 19:04;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "На Харківщині стали менше грабувати, але побільшало викрадень авто".

×
[contact-form-7 id="157" title="Сообщить новость" html_class="b-formMessage"]