• Вторник 27.10.2020
  • Харьков +8.95°С
  • USD 28.29
  • EUR 33.55

Збитки харківських КП: “Тепломережі” витратили на 2 мільярди гривень більше, ніж заробили (відео)

Общество    1340
Збитки харківських КП: “Тепломережі” витратили на 2 мільярди гривень більше, ніж заробили (відео)

Третина комунальних підприємств Харкова – збиткові. Їхні звіти розміщені на порталі відкритих даних міста.

Антилідером є КП “Харківські теплові мережі”, кажуть в антикорупційному центрі. За минулий рік підприємство отримало збиток у понад 2 мільярди гривень.

Євген Лісічкін, член ГО “Харківський антикорупційний центр”

Загалом уся сума збитків комунальних підприємств, якщо баланс усіх комунальних підприємств підсумувати у Харкові, то це буде декілька мільярдів гривень збитків.

У 2019 році збитки КП “Харківський метрополітен” склали 267 мільйонів гривень, “Жилкомсервісу” – понад 140 мільйонів, “Жовтневого трамвайного депо” – майже 3,5 мільйони, “Салтівського трамвайного депо” – близько 11.

Євген Лісічкін, член ГО “Харківський антикорупційний центр”

Ось Київський метрополітен, там навіть збитків ще більше, ніж у харківського. Це залежить від управління, є сфери діяльності які, на мою думку, не потребують комунальних підприємств. Це парковки, це торгівельна діяльність “Підземне місто”, яке, до речі, теж демонструє майже смішні прибутки.

Економіст Богдан Прохоров запевняє: ідеальної формули прибутковості, яку можна запозичити в інших містах чи країнах, немає. Проте є декілька варіантів, завдяки яким харківські КП можуть зменшити збитки.

Богдан Прохоров, економіст Центру економічної стратегії

Що можна зробити вже зараз? На місцевому рівні – це дієві наглядові ради, в деяких містах пробували створити, в Києві в процесі. Приватизація КП, що не несуть суспільної користі. Тому що нагляд за ними слабкий. Ну і ліквідація непотрібних комунальних підприємств.

Водночас є у Харкові і такі комунальні підприємства, які приносять прибутки, зазначають в антикорупційному центрі. “Харківпас” минулого року заробив 500 тисяч гривень. Також уперше за п’ять років парк імені Горького приніс прибуток у розмірі понад 4 мільйони.

Автор: Вікторія Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.