• Суббота 24.10.2020
  • Харьков +12.89°С
  • USD 28.27
  • EUR 33.41

16 жовтня Україна вперше в історії відносин з Канадою призначила почесного консула у Квебеку

Мир    299
16 жовтня Україна вперше в історії відносин з Канадою призначила почесного консула у Квебеку

Україна вперше в історії дипломатичних відносин із Канадою призначила почесного консула у Квебеку — ним став Євген Чолій, колишній президент Світового конгресу українців.

Таку угоду було підписано 16 жовтня у посольстві України у Канаді, про що повідомила пресслужба.

Почесним консулом України у Монреалі (Канада) біло призначено колишнього президента Світового конгресу українців Євгена Чолія. В угоді про призначення є перелік обов’язків, які відтепер буде виконувати почесний консул.

Відомо, що його мандат поширюватиметься лише на провінцію Квебек, також відомо, що це перший раз, коли Україна отримає свою дипломатичну присутність у цій канадській провінції.

«Це важлива географія і унікальна людина, – розповів Андрій Шевченко, посол України у Канаді. – Уже зараз Квебек є лідером з-поміж усіх провінцій Канади за обсягами торгівлі з Україною. І ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій – знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник».

Довідка: Євген Чолій у період з 1998 по 2004 рік очолював Конгрес українців Канади, а з 2008 до 2018 — Світовий конгрес українців. Вже більше ніж вісім років прізвище нового почесного консула у Квебеці є у переліку «Найкращі юристи в Канаді». Євген Чолій має звання Почесного доктора Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки.

Раніше повідомлялося про заяву дипломата з Євросоюзу.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Олександра Пруднікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.