• Суббота 05.12.2020
  • Харьков -4.22°С
  • USD 28.3
  • EUR 34.4

За мотивами плакату харківського художника відчеканили монету (відео)

Культура    609
За мотивами плакату харківського художника відчеканили монету (відео)

Харківський художник Нікіта Тітов з дитинства захоплювався живописом. За фахом він вчитель малювання. Розповідає: деякий час займався рекламою та відклав творчість. А от сім років тому почав робити плакати, які найчастіше присвячував подіям на Майдані та сході України.

Нікіта Тітов, художник
Взагалі це для мене така мова, за допомогою якої можна дуже стисло передати те, що я відчуваю, про те що думаю, про те що вразило. Зараз плакатів вже понад 150, я навіть не рахував скільки. Всі вони присвячені подіям в Україні останніх років. 

Плакат “Передова” митець створив на початку карантину. Зізнається: тоді мав гнітюче відчуття від того, що ніхто не розумів, що буде далі з вірусом.

 

Нікіта Тітов, художник
Тема коронавірусу, вона стала головною. Дуже сильно також посунула тему, що в нашій країні відбувається війна. Якось моя подруга Олена написала, що медики зараз, вони як на передовій. Ці думки вони якось поєдналися й вийшов саме цей образ. Там де медичний працівник та наш воїн разом. 

У червні цього року “Укрпошта” випустила марку та конверт за мотивами плакату митця. Нещодавно з’явилася і монета “Передова”, яку викарбував Нацбанк.

 

Нікіта Тітов, художник
З цього боку це малюнок медичного працівника та військового. З іншого боку це руки в медичних та тактичних перчатках, які кажуть, що все ж таки ми переможемо. 

 

Нікіта Тітов, художник
Подзвонили з Національного банку й сказали що також хочуть випустити, але вже монету. Звісно я зрадів і був не проти, тому що розумів, що завдяки цьому я вже ввійшов в історію України. 

Тираж монети із нейзильберу – сорок п’ять тисяч штук, номінал п’ять гривень. Наразі Нікіта Тітов робить малюнки на різні теми за допомогою комп’ютеру й називає себе “Facebook – художником”, адже всі свої роботи публікує в цій соціальній мережі. Також досить часто виставки митця можна побачити в Харківському літмузеї.

https://youtu.be/eAqMsBowZEU

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Василиса Степаненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.