• Пятница 22.01.2021
  • Харьков +1.84°С
  • USD 28.26
  • EUR 34.37

На Харківщині відкрили пам’ятний знак роду Ковалевських (фото)

Общество    1254
На Харківщині відкрили пам’ятний знак роду Ковалевських (фото)

У селі Ярошівка місцева громада встановила пам’ятник, який буде нагадувати їм про славних односельців.

Ініціаторами стали Володимир Брехунченко та Володимир Мартиненко з сусідніх сел. Доктор історичних наук Володимир Маслійчук розповів журналісту МГ “Об’єктив” про рід Ковалевських.

“Шляхетська родинна гілка розпочинається з Семена Ковалевського, який був сотником містечка Вільшана. Цікавий факт, що в їхній лінії багато видатних діячів. Наприклад, Петро був одним із прихильників відкриття Харківського імператорського університету. Але одним з найвідоміших є міністр народної освіти і відкривач Донбасу Євграф Ковалевський. Він дозволяв друкувати українські книги та перевидавати “Кобзар” Тараса Шевченка. Також не треба забувати, що у садибі Андрія Ковалевського знайшов свій прихисток український філософ Григорій Сковорода, який там і помер“, – розповів історик.


За його словами, на території садиби має бути і склеп родини, який до сих пір не вдалося відшукати. Пам’ятник освятили священники Православної церкви України.

Нагадаємо, що у Харкові встановлюють пам’ятник митрополиту Никодиму.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Віталій Залевський
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.