• Четверг 21.01.2021
  • Харьков -20°С
  • USD 28.2
  • EUR 34.15

У Харкові терміново реконструювали найбільший в Україні мурал

Культура    583
У Харкові терміново реконструювали найбільший в Україні мурал

Обличчю Тараса Шевченка тепер нічого не загрожує. Харківські майстри відновили найбільший в Україні мурал Кобзаря на стіні багатоповерхівки на Садовому проїзді.

Ніколь Костенко, кореспондентка

Цей мурал позаду мене з’явився в Харкові у дві тисячі чотирнадцятому. Майстри створювали його близько трьох тижнів на честь двохсотріччя з дня народження Тараса Шевченка. Незабаром зображення внесли до національного реєстру України як найбільший портрет митця, що намалювали на стіні житлового будинку.

Майже за 7 років через дощі, сніг та сонячне світло мурал на Садовому проїзді почав руйнуватися, розповідають фахівці. Тож вирішили терміново відреконструювати зображення, адже побоювалися, що обличчя Кобзаря деформується.

Яна Волк, керівниця творчої групи “Kailas-V”

Он покрылся местами пятнами. Там теплые цвета выцвели и у нас лицо Шевченко было желтоватое. Выгорели очень сильно цвета внизу, – это коричневый цвет. Посыпалась отмостка. Кое-где там посыпались карнизы. Мы столкнулись с тем, что реально очень сильно пострадали швы.

Через це, додає Яна Вовк, на 16-поверхівці зображення довелося створювати майже заново.

Тетяна, харків’янка

Прекрасно! Нравится! До этого видели, что мурал осыпался, испортился? – Ну, может быть немножко да, не обращала внимания, но было. А как вам инициатива украшать дома муралами? Поддерживаю, чем больше, тем лучше.

Скільки витратили грошей на відновлення Яна Волк рахувати не береться. Мовляв, робота кропітка та вимагає постійного коригування бюджету. А от матеріалів, каже дівчина, використали навіть більше, ніж під час створення муралу.

Яна Волк, керівниця творчої групи “Kailas-V”

Лучше себя показывает именно аэрозольная краска в баллонах. Поэтому часть нижних работ были заменены на краски на аэрозольную. Это проект “Інституційна підтримка фонду УКФ” (Украинский культурный фонд). Мы получили средства на реставрацию Мурала Шевченко и реставрацию мурала с Андреем Кузьменко.

Проте низка людей оновлення муралу навіть не помітила.

Лідія, харків’янка

– Честно говоря, я его не знаю, чтобы о нем что-то говорить. Мне он просто симпатичный молодой человек. Не более. Просто интересный молодой человек, а так ничего не могу сказать, не знаю.

– Заметили изменения? Говорят его отреконструировали.

– Нет, я не заметила как бы.

Майстри зазначають: реконструювати зображення необхідно кожні 4 роки. Через поверхні будівель, на які наносять малюнки, вони деформуються доволі швидко. А от чи з’явиться в місті незабаром новий мурал або чи відновлюватимуть вже створені – майстри не діляться. Але запевняють: плани мають “наполеонівські”.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.