• Четверг 15.04.2021
  • Харьков +5.78°С
  • USD 27.98
  • EUR 33.48

На Журавлівці бійці ДСНС попередили рибалок про смертельну небезпеку (відео)

Общество    448
На Журавлівці бійці ДСНС попередили рибалок про смертельну небезпеку (відео)

У Харкові надзвичайники виходять до водойм, аби закликати рибалок не виходити на кригу у весняний період. 

Анна Шевченко, кореспондентка

У Харкові вже кілька днів поспіль тримається плюсова температура. За словами надзвичайників, на лід виходити небезпечно. Однак, деяких рибалок такі попередження не турбують.

 

Віктор, рибалка

Лед сейчас 35 сантиметров. Нестрашный пока.

На Журавлівське водосховище вийшли рибалки. Серед них Віктор. Чоловік запевняє: про правила безпеки на кризі знає.

Віктор, рибалка

У меня вот, видите, ледобур. Я его собрал, попробовал, можно заходить, нет? И пошел. Одного карасика уже поймал. Кот меня из дома уже не выгонит. Я для кота хожу ловить.

Ігор, рибалка

Всегда есть знакомые, которые постоянно рыбачат. Допустим, люди старшего поколения, пенсионеры. Они предупреждают, куда лучше не ходить, куда лучше не соваться. Плюс береги себя сам. При себе иметь обязательно пешню. Это такой инструмент, которым проверяется толщина льда. Идешь и проверяешь. Плюс под берегом самые тонкие места, никогда не ходить и, где русло, где промоины тоже близко не подходить.

Однак, надзвичайники попереджають: безпечною вважається крига зеленуватого відтінку товщиною не менше 10 сантиметрів. Отже, якщо на льоду з’явилися біла кірка та є перші ознаки танення, то краще залишатися на березі.

Ігор Лупандін, речник ГУ ДСНС у Харківській області

Зверніть увагу на якість цього льоду. Ви бачите, що практично на всій площі білі сліди. Це – сніг, це не лід. Лід – це синій чи зелений. Це – міцний лід. А це, що ми зараз бачимо, це десь міцність його буде 10 сантиметрів.

Тож рятувальники проводять бесіди з рибалками.

Рятувальники пояснюють: якщо поряд із вами людина провалилася під кригу, то необхідно відійти на безпечну відстань та підручним засобом намагатися їй допомогти. Самі ж бійці ДСНС користуються так званою “соломинкою”.

Юрій Сікаленко, командир відділення ГУ ДСНС у Харківській області

Это – соломинка, називається вона. Накачується за допомогою кислородного балону, під’єднується і заповнюється воздухом. Розтягується на 20 метрів і все. І витягуємо людей. Людина тримається, бачите. І тягнемо людей і витягуємо.

Якщо ж у пастці опинилися ви самі, то надзвичайники радять, по-перше, зберігати спокій та дотримуватися наступних правил.

Іван Іщенко, курсант Харківського університету цивільного захисту України

Необхідно насамперед намагатися скинути із себе одяг верхній, щоб він тебе не тягнув під лід. Необхідно покликати на допомогу. Потім вже далі необхідно самотужки намагатися вибратися на поверхню льоду. Далі вже не вставати на ноги, а повзком знову ж віддалятися від небезпечної зони.

Про правила порятунку знає й рибалка. Чоловік завжди бере із собою мотузку.

Ігор, рибалка

Либо ремень. Уж в крайнем случае хотя бы ремень или куртку с себя сними. Все равно. То есть, от рукава до рукава уже метра полтора будет. Все равно, уже близко не подойдешь. Ложишься на лед, кидаешь ему. Почему ложишься? Потому что, площадь увеличивается, соответственно, давление меньше и уже меньше шансов провалиться.

Цьогоріч на Харківщині потонули вісім осіб, двох з них ще не знайшли.

Ігор Лупандін, речник ГУ ДСНС у Харківській області

У минулому році, починаючи з 1 березня по 15 березня, загинуло вісім людей. Це практично стільки, скільки загинуло взимку.

Надзвичайники закликають не виходити на лід під час весняних свят та не випускали на кригу дітей.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.