• Пт 19.04.2024
  • Харьков  +12°С
  • USD 39.6
  • EUR 42.28

«Дав хабаря, аби не віддали СБУ за рублі», — потерпілий у справі про побиття поліцією людей в метро Харкова

Общество   
«Дав хабаря, аби не віддали СБУ за рублі», — потерпілий у справі про побиття поліцією людей в метро Харкова

Справа поліціянтів, які били людей та вимагали гроші на станції метро «Південний вокзал». У Ленінському райсуді продовжують слухати потерпілих. 

У Ленінському райсуді продовжують слухати потерпілих у справі про катування в метро поліцейськими. Володимир Євсєєв згадує події вересня (2018) вісімнадцятого року. Того дня чоловік приїхав із Росії. На станції метро «Південний вокзал» його затримали поліціянти і відвели до своєї кімнати. Євсєєв продовжує: дав хабаря правоохоронцям, бо вони погрожували передати його СБУ за рублі в кишені. Заяву чоловік він не писав.

Володимир Євсєєв, потерпілий

— Із осіб, які присутні в залі, чи ви впізнаєте ви тих осіб, які були присутні під час цих подій?

— Да, вот они сидят же все.

— Назвіть, будь ласка.

— Вот четыре человека. В оранжевой курточке сидит тот, которому я давал деньги. 

Копів «на гарячому» затримали у жовтні 2018-го року — на отриманні хабаря. За версією слідства, п’ятеро правоохоронців, які працювали в підземці, на постійно шантажували, били людей та вимагали в них гроші. Прокуратура встановила у приміщенні копів камеру, яка три місяці фіксувала їхні діяння. Поліціянтам інкримінують хабарництво, крадіжку та перевищення повноважень. Чотирьох з них було звільнено, одного тимчасово відсторонено від службових обов’язків. У грудні того ж року поліцейських, яким загрожує по 10 років в’язниці, випустили під заставу.

Дмитро Чубенко, речник прокурора Харківської області

У нас є достатньо підстав, аби довести цю справу до вироку. Оскільки є більше ніж необхідно доказової бази аби доказати, що саме ці особи вчиняли незаконні дії. 

На минулому засіданні суд допитував потерпілого Імрана Вісханова, побиття якого, за версією слідства, було зафіксовано на відео.

Дмитро Ципліцький, адвокат двох обвинувачених

Я вам смело могу сказать, что его допрос очень сильно отличался и от самого видео, и от тех данных, которые он давал первоначально, и он не мог даже опознать, кто ему наносил эти удары. Поэтому я удивлен, почему пресса уже всё знает, хотя потерпевший сам не может ничего сказать.

Жоден з обвинувачених провини не визнає.

Олег Рассоха, обвинувачений

Меня там не было и не надо выдумывать. У меня нет объяснений, почему меня обвиняет прокуратура. Я 20 лет проработал, у меня безупречный послужной список. Не одной жалобы на меня не было. У меня есть ордена и медали.

У прокуратурі зазначили, що загалом у справі четверо потерпілих. Двох допитають на наступному засіданні, яке призначили на 6 травня.

Автор: Василиса Степаненко
Популярно

Вы читали новость: ««Дав хабаря, аби не віддали СБУ за рублі», — потерпілий у справі про побиття поліцією людей в метро Харкова»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 17 марта 2021 в 15:44;
  • Корреспондент Василиса Степаненко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Справа поліціянтів, які били людей та вимагали гроші на станції метро «Південний вокзал». У Ленінському райсуді продовжують слухати потерпілих".