• Четверг 06.10.2022
  • Харьков
  •   +10°С
  • USD 36.57
  • EUR 36.22

Екзотика на власному городі: садівник з Харківщини вирощує інжир, гранат та персик

Общество   
Екзотика на власному городі: садівник з Харківщини вирощує інжир, гранат та персик

Замість картоплі — персик та інжир: до чого призводить зміна клімату на Харківщині

Артем Листопад, кореспондент

Замість звичної для нас картоплі фермери починають вирощувати персики чи виноград. Кажуть: клімат на Харківщині змінюється, тож все частіше доводиться заглядатися на культури, які вирощують переважно на південній частині України. Ми приїхали в Мерефу, аби познайомитися саме з такими фермерами.

Уже декілька років подвір’я Леоніда Власова прикрашають ось такі квітучі дерева. Це — персики.

Леонід Власов, фермер

В советское время персики росли только на южном побережье Крыма в промышленном масштабе. Сейчас сажают их очень многие. И у нас садят.

Цьогоріч, розповідає фермер, частина персиків не змогла пережити зиму.

Леонід Власов, фермер

Грунты для винограда, для персика не имеют критического значения такого, как тепло и внешние температуры как у нас случаются морозы. Во второй половине зимы температура убивает. Я посадил персики, и у меня лет 5 ничего не было.

Та попри морозні зими поступове потепління в Україні та інших куточках світу — не вигадка, переконують науковці. Серед головних причин — парникові гази.

Георгій Бондаренко, старший лаборант кафедри ботаніки та екології рослин ХНУ ім. Каразіна

У Харківській області дійсно відбуваються зміни клімату, і вони тяжіють вже в бік більш континентального, більш посушливого — з меншою кількістю опадів і з більшими перепадами температур.

Але вирощування персиків у промислових масштабах — й досі ризикована справа, говорить Сергій Цветков.

Сергій Цветков, фермер, вчений-агроном

4 года подряд цветет, а потом может 4 года будет вымерзать. Пока никто статистически не может сказать, что будет дальше с климатом.

Вирощує Леонід Власов й іншу екзотику. Усе — на домашньому городі.

Леонід Власов, фермер

Вот инжир, он развивается в этом году очень плохо. Все укрывается. А вот эти инжирки маленькие, видите. Инжиринки называются «бребы».

А зовсім поруч пустив бруньки невеличкий гранат. Але таку екзотику фермер називає не більше, ніж любительським інтересом. Адже заробляти вдається здебільшого на винограді. І хоч цю ягоду в нашому регіоні екзотичною вже не називають, до нашого клімату вона повністю не адаптувалася. Тому виводять нові, морозостійкі сорти.

Сергій Цветков, фермер, вчений-агроном

Это мечта человечества — продвинуть на север южные культуры. От Канада дала несколько сортов с повышенной устойчивостью к болезням и морозам. То же самое с виноградом — американского винограда много завезли. И в Украине кое-что вывели, и в России.

І Сергій, і Леонід зауважують, що деякі традиційні для Харківщини культури, як-то гречка чи картопля, вже не дають такі врожаї, як раніше. Зокрема це пов’язано із виснаженням ґрунтів, різкою зміною температури та недостатньою вологістю, кажуть науковці.

Георгій Бондаренко, старший лаборант кафедри ботаніки та екології рослин ХНУ ім. Каразіна

Культури, які вирощуються, вони забирають занадто багато вологи, багато води із ґрунту. І, звичайно, ця вода не потрапляє у нижні шари ґрунту, вона не потрапляє у річки в достатній кількості. Уся ця вода не потрапляє назад в екосистему, тому ми й отримуємо такий результат.

Прогнози щодо успішного вирощування на Харківщині екзотичних культур науковець називає надто поспішними. Каже, що для них шкідливі характерні для нашого регіону перепади температури, а волога все одно залишається важливим фактором.

Категории: Общество, Харьков; Теги: , ;
Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате
присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости
смотрите в Youtube, TikTok, и на Телеканале Simon
Автор: Артем Листопад

Вы читали новость: «Екзотика на власному городі: садівник з Харківщини вирощує інжир, гранат та персик»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 18 мая 2021 в 18:49;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Екзотика на власному городі: садівник з Харківщини вирощує інжир, гранат та персик".