• Среда 07.06.2023
 • Харьков
 •   +24°С
 • USD 36.57
 • EUR 39.05
 • 🔴

Поки в судах розглядатимуть апеляції, проспект у Харкові носитиме ім’я Жукова — юрист (відео)

Общество   
Поки в судах розглядатимуть апеляції, проспект у Харкові носитиме ім’я Жукова — юрист (відео)

Мерія оскаржила зміну назви проспекту Маршала Жукова на честь Петра Григоренка.

Ніколь Костенко, кореспондентка

Напередодні окружний адмінсуд скасував рішення облдержадміністрації щодо перейменування проспекту Маршала Жукова. У документі 5-річної давнини, яким тодішній голова ОДА в межах закону про декомунізацію перейменував 62 об’єкти в Харкові, юристи міськради знайшли порушення. Суд підтримав їхню позицію. Що буде далі — ходімо з’ясовувати.

Травень 2016. Тодішній голова обладміністрації Ігор Райнін підписує розпорядження щодо перейменування 62 об’єктів у Харкові. Серед них станції метро, парки, райони, вулиці та славнозвісний проспект Маршала Жукова. Згідно із законом про декомунізацію, всі ці топоніми мали б отримати нові назви за розпорядженням мерії, кажуть в ОДА.

Антон Деньгуб, заступник голови ХОДА

Органам місцевого самоврядування надавався певний час для того, щоб перейменувати назву. Після чого цей функціонал перейшов до облдержадміністрації протягом трьох місяців.

Так більше пів сотні об’єктів у Харкові таки перейменували, й проспект Маршала Жукова вперше навали ім’ям Петра Григоренка.

Марія Тахтаулова, керівниця Північно-Східного відділення Українського інституту нацпам’яті

Це — дисидент, правозахисник, генерал Червоної армії, учасник Другої світової війни. Його життя також пов’язане з нашим містом. Він займався питаннями кримсько-татарського народу, повернення їх в Україну після депортації в 1944 році. Він став жертвою каральної радянської медицини, перебував на примусовому лікуванні у психіатричній лікарні.

За три роки на сайті мерії опублікували петицію щодо повернення попередньої назви. Вона набрала необхідну кількість голосів, і на сесії міськради депутати підтримали перейменування. Аргументували тим, що радянський маршал брав участь у визволені Харкова від нацистських окупантів під час Другої світової.

Проте активісти та низка політпартій подали щодо цього позов до суду й виграли його. Згодом така ситуація повторилася ще двічі, коментує депутат міськради Дмитро Булах.

Дмитро Булах, депутат Харківської міськради

Горсовет переименовывая его… Сколько уже было попыток? 3? Я уже теряюсь в этих попытках. Он переименовывал обратно, основываясь на первичное переименование проспекта распоряжением главы облгосадминистрации.

10 червня суд визнав і третє перейменування проспекту міськрадою незаконним, проте вже 16 числа служителі Феміди вперше за час судових тяганин підтримали мерію та оголосили розпорядження Райніна протиправним.

Антон Деньгуб, заступник голови ХОДА

Позиція міської ради, що нібито розпорядження 2016 року є нормативно-правовим актом і з боку адміністрації була порушена процедура його реєстрації. Але ми вважаємо, що це не так. Тому що існував та існує закон про засудження комуністично-тоталітарних режимів. Відповідно до цього закону почався процес декомунізації. Те розпорядження, яке було видане, це не нормативно-правовий акт, це — акт індивідуальної дії на виконання закону.

Деньгуб стверджує: подаватимуть апеляцію щодо цього рішення. А юрист Роман Чумак пояснює: наразі мерія оскаржила розпорядження лише щодо проспекту Маршала Жукова. Однак навіть якщо в апеляції визнають незаконним зміну назв усіх 62 об’єктів, облдержадміністрація зможе це виправити.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес»

Не позбавлена можливості перейменувати наново цей об’єкт. У будь-який час будь-яка влада може прийняти рішення й знову перейменувати ці об’єкти топоніміки на ту назву, яку вони вважають за необхідне.

Юрист додає: поки апеляції розглядатимуть у судах, проспект носитиме ім’я радянського маршала.

Дмитро Булах, депутат Харківської міськради

Наверняка горсовет будет апеллировать в случае с нашим решением, и наверняка обладминистрация будет апеллировать в случае с этим решением. И все, по сути, решится с апелляцией. Если устоит наше решение с апелляции, а обладминистрация выиграет свой иск в апелляции — будет Григоренко. Если какие-то другие варианты — тогда будет Жуков.

 

Марія Тахтаулова, керівниця Північно-Східного відділення Українського інституту нацпам’яті

Він був міністром оборони, членом президії ЦК КПРС. Є низка інших посад, проте цього достатньо, щоб це ім’я було прибрано з топонімічної мапи Харкова.

Експерти також акцентують, що перейменування проспекту обходиться доволі дорого. Гроші витрачають на зміну табличок на будинках та інші документи. Водночас на офіційному сайті мерії повідомляють, що діяли в інтересах громадян та вітають містян із перемогою.

Автор: Ніколь Костенко

 • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , , ;

 • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
 • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
 • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости,
 • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости в нашего бота.
 • Вы читали новость: «Поки в судах розглядатимуть апеляції, проспект у Харкові носитиме ім’я Жукова — юрист (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 17 июня 2021 в 19:11;
  • Корреспондент Ніколь Костенко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Мерія оскаржила зміну назви проспекту Маршала Жукова на честь Петра Григоренка".