• Вторник 02.06.2020
  • Харьков +13.46°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.93

Верховний суд розгляне касаційні скарги Олени Зайцевої і Геннадія Дронова 3 квітня

Верховний суд розгляне касаційні скарги Олени Зайцевої і Геннадія Дронова 3 квітня

Шанси на задоволення скарг в обох засуджених, на думку представників потерпілих, мінімальні.

Верховний суд розгляне касаційні скарги Олени Зайцевої і Геннадія Дронова 3 квітня 2020 року.

Зайцева і Дронов засуджені за ДТП 2017-го року в центрі Харкова з 6 загиблими і 6 травмованими. Обидва відбувають покарання у виправних установах, по-простому, у тюрмах.

І Зайцева, і Дронов отримали по 10 років у суді першої інстанції, потім вирок втримався в апеляції, але є найвища ланка в судовій системі – Верховний суд, він розглядає лише окремі деталі справи, на які можуть поскаржитися засуджені. І засуджені поскаржились.

Зайцева хоче, щоб її визнали невинуватою, скасували вирок, і всі відшкодування переклали на Дронова.

Дронов хоче повернути справу на нове розслідування.

Зайцева вважає, що у всьому винуватий Дронов, бо сама діяла в межах ПДР і просто закінчувала проїзд перехрестя. Хоча, насправді, коли їй загорівся жовтий, вона була на відстані близько 100 метрів від лінії світлофора. Зайцева вважає, що її порушення – лише в перевищенні швидкості, а зв’язок між перевищенням швидкості і зіткненням автомобілів не встановлений, то й вини немає. За даними ж експертів, середня швидкість її авто була 106,4 км на годину і вона мала змогу зупинися до початку перехрестя.

Дронов нарікає, що суд не встановив ступінь участі в ДТП кожного водія, саме Зайцеву вважає більш винуватою, бо вона бачила його авто, і замість того, щоб натиснути на гальма, навпаки, вдавила педаль газу до підлоги. Те, що водійка бачила Дронова – заявляла сама Зайцева, підтвердження є і в експертизах – а саме маневр Лексусу Зайцевої – побачивши Фольксваген Дронова, Зайцева крутнула кермо трохи праворуч, а значить бачила небезпеку, але вирішила проскочити перехрестя.

Як це було і з апеляцією, Верховний суд може так само впоратися за одне судове засідання.

Якщо скаргу Зайцевої буде задоволено, її випустять з тюрми, а Дронов сидітиме. Якщо скаргу Дронова буде задоволено – їх обох випустять з тюрми, потім обом оберуть запобіжний захід і слухатимуть справу заново від самого початку. Запобіжний захід буває різним, від СІЗО до домашнього арешту чи особистого зобов’язання. Я просто пам’ятаю, як нещодавно відпустили з СІЗО ватажка ментівської банди, який гамселив стільцем людей, то ж вже не здивуюсь нічому.

Однак шанси на задоволення скарг в обох засуджених, на думку представників потерпілих, мінімальні.

#ЩотамзайцеваВерховний суд розгляне касаційні скарги Олени Зайцевої і Геннадія Дронова 3 квітня 2020 року. Зайцева і…

Публикувахте от Tetyana Dotsyak в Четвъртък, 2 април 2020 г.

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.