19 бойовикам, яких полонили на Харківщині, СБУ повідомила про підозру
19 зловмисників взяли в полон під час контрнаступу ЗСУ та звільнення Харківщини, повідомляє СБУ.
Серед затриманих колишні в’язні, які свого часу відбували реальні терміни покарання за кримінальні злочини, у тому числі вбивства.
Після тюремного ув’язнення вони залишились у тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей.
Проте за декілька днів до повномасштабного вторгнення «відгукнулися» на заклики терористів Пушиліна і Пасічника щодо проведення «всеобщей мобилизации» на території квазіреспублік.
Для цього вони добровільно прийшли до місцевих «військкоматів» і «призвалися» до лав окупаційних угруповань у складі Південного військового округу рф.
Разом з російськими загарбниками вони воювали проти українських військ на Донецькому та Луганському напрямках, облаштовували бойові позиції та фортифікаційні споруди агресора.
Згодом їх перекинули на Харківщину, де вони мали прикривати втечу основних підрозділів рф під час контрнаступу ЗСУ.
Наразі затриманим повідомили про підозру за:
- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);
- ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності непередбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.
Наразі матеріали готують передавати до суду.





