Чи можна харків’янам відзначати Великдень у лісі – роз’яснення лісівників
До скасування воєнного стану, згідно з розпорядженням начальника ХОВА, відвідувати ліси у Харківській області заборонено, нагадують у філії «Слобожанський лісовий офіс» ДП «Ліси України». Однак є альтернатива.
Це рекреаційні пункти, організовані у лісах уздовж доріг, щоб люди не йшли вглиб, а могли безпечно відпочити на природі. Там облаштовані мангальні зони, дитячі майданчики, альтанки зі столами та вбиральні, нагадали у філії. У Харкові таких рекреаційних пунктів немає, але є у районах Шарівки, Богодухова, Змієва, Краснокутська та Берестина.
У Слобожанському лісовому офісі розповіли МГ «Об’єктив», що цими вихідними у лісах Харківщини переважатиме четвертий, тобто високий клас пожежної небезпеки. При п’ятому класі, надзвичайному, відвідувати ліси не можна у будь-який час, а не лише у воєнний.
Загалом протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розводити багаття у лісі та лісопосадках;
– заїжджати на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортним засобам та інших механізмам, за винятком тих, що використовують для лісогосподарських заходів;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Нагадаємо, розпорядження про заборону на відвідування лісів та полювання на території Харківської області в період воєнного стану начальник ХОВА Олег Синєгубов підписав 8 серпня 2022 року.





