Харків’яни без світла по 15-19 годин: Терехов звернувся до Шмигаля, що вимагає
Мер Харкова Ігор Терехов публічно звернувся до керівництва «Укренерго» та до міністра енергетики Дениса Шмигаля через тривалі відключення світла у місті.
Міський голова зазначив, що відключення електроенергії стали суворою реальністю для всієї країни. Однак, підкреслив він, є міста, для яких ця реальність значно жорсткіша.
«Харків — прифронтове місто. Місто, яке вже четверту зиму живе під постійними атаками. Місто, де енергетична інфраструктура зазнала безпрецедентних руйнувань. Де тисячі будинків пережили аварійні відключення тепла, де системи працюють за межею можливого», – пише мер.
З цих причин і звертається до Укренерго і Шмигаля, пояснює Терехов. Він нагадав, що після обстрілу 3 лютого близько 900 будинків у Харкові залишилися без тепла.
«Тоді ж пролунала чітка обіцянка: у будинках без теплопостачання відключення електроенергії триватимуть не більше 4 годин. Ця обіцянка має бути виконана. Відключення електроенергії по 15–19 годин на добу — неприйнятні для Харкова», – наголосив міський голова.
Мер каже: це питання не лише комфорту, адже через наслідки ударів по теплу, тривалі відключення означають холод у квартирах, зупинку насосів та ризики для систем водо- й теплопостачання.
«Українці демонструють витримку по всій державі. Харків’яни — не виняток. Але витримка людей не може ставати універсальним ресурсом для безкінечних експериментів із графіками або їхньою відсутністю. Прифронтові міста потребують особливого, пріоритетного підходу до енергозабезпечення», – вважає Терехов.
Тож він вимагає: перегляду тривалості та принципів застосування графіків відключень для Харкова, максимально можливого скорочення часу знеструмлення та публічного пояснення людям логіки ухвалених рішень.
Терехов констатує: у Харкові роблять усе, щоб були тепло й вода, також допомагають енергетикам, щоб місто залишалося зі світлом. Тож, каже, маємо право розраховувати на таку ж відповідальність у відповідь.
«Я — на боці харків’ян», – підсумував мер.





