• Понедельник 22.07.2019
  • Харьков +30°С
  • USD 25.82
  • EUR 28.98

Вбивство військовослужбовця на Харківщині: суд заарештував всіх підозрюваних

Общество    842
Вбивство військовослужбовця на Харківщині: суд заарештував всіх підозрюваних

Всі четверо заарештовані на 60 діб без права внесення застави.

На лаві підсудних 22-річна Катерина Борисенко, заміжня, має двох дітей. Жінку звинувачують у замовленні вбивства 26-річного Віталія Черняка, солдата-контрактника 92 бригади, що на Чугуївщині. На суді жінка каже: у військовій частині працювала кухарем – там і познайомилася з солдатом. За версією слідчих, вона розповіла підліткам, що Черняк, нібито, її зґвалтував та повідомила: на банківській картці військового є близько 13 тисяч гривень. Жінка запропонувала хлопцям за винагороду вбити чоловіка. Мовляв, солдат- сирота та ніхто шукати його не буде. Але на суді жінка все заперечує. Каже: підлітки хотіли провчити військового, тому що він вживав наркотики.

 Катерина Борисенко, підозрювана в організації вбивства
Только побить и все. а то, что происходило дальше, я не знаю. – А за что они должны были побить его, – За то, что он употребляет наркотические вещества. Он начал это все делать при несовершеннолетних детях и предлагать все им.

У вбивстві солдата підозрюють двох підлітків 18 та 16 років. Хлопці у залі суду поводять себе досить зухвало та відмовляються співпрацювати зі слідством.

Максим, підозрюваний у вбивстві
 Чи вважаєте себе винним? – Нет, – а чому посміхаєтесь? – А какая вам разница? 

Денис Собченко, підозрюваний у вбивстві
Никакого вознаграждения не было, ничего такого не было, – Получается, что Вас подставили? – Получается, что да.

Те, що вбивство сталося заради наживи підтверджує свідок злочину – 15-річна дівчина. Під час допиту вона розповіла: коли військовий знімав гроші з банкомату, підлітки наказали їй, щоб вона підглянула пін-код. Після того, як підозрювані заманили солдата до лісу, дівчина-свідок залишилася чекати на них із ймовірною замовницею біля дороги.

Анастасія, свідок вбивства
Я услышала, как кто-то начал кричать. Вообще, я подумала, что это коты так орут. Но потом поняла, что это не коты, очень страшный звук был.  С леса шли мальчики, но военного уже не было. У Максима были кроссовки в крови, у Дениса руки в крови и ноги. 

Наймолодший фігурант справи 15-річний школяр, за версією слідства, солдата не вбивав, але фільмував момент розправи над чоловіком на телефон. За показами свідків, хлопець додав на відео вбивства музику та хизувався перед друзями. Адвокат підозрюваного каже, підліток був членом «Національної дружини» міста Чугуєва і разом з іншими хлопцями боровся з розповсюдженням наркотиків.

Вадим Цемкалов, адвокат
Ему было известно только то, что потерпевший употреблял наркотические средства, а он, как член дружини – общественного формирования в Чугуеве. Эта дружина вела борьбу с лицами, которые употребляют наркотики.

Як виявилося, нажитися підліткам так і не вдалося. На банківській картці солдата, яку хлопці забрали після вбивства, виявилося лише 100 гривень. Поки триватиме досудове розслідування, усі чотири фігуранти справи проведуть два місяці в СІЗО без права внесення застави. Якщо провину доведуть – їм загрожуватиме найсуворіше покарання.

Автор: Ольга Куріленко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.