• Вторник 06.06.2023
 • Харьков
 •   +18°С
 • USD 36.57
 • EUR 39.09
 • 🟢

П’ять факторів, які допомогли демократії США протистояти натиску Трампа на вибори – The Guardian

Мир   
П’ять факторів, які допомогли демократії США протистояти натиску Трампа на вибори – The Guardian

Встановлення норм Трампа було шкідливим, але децентралізація, явка, прозорість, суди та ЗМІ зіграли ключову роль. Поки достеменно невідомо, чи демократія США «пережила» президентські вибори 2020 року неушкодженою.

Про план Трампа та те, як насправді пройшли вибори Президента США, розповідає The Guardian.

Якщо посібник Дональда Трампа щодо подолання законних виборів стане стандартною республіканською практикою для майбутніх виборів — відмовляйтеся поступатися, заявляйте неправдиві заяви про шахрайство, роздувайте полум’я змови, скрізь подавайте позови та відмовляйте засвідчувати будь-яку перемогу іншої сторони — тоді американська демократія могла вже отримати смертельну рану.

Трампу не вдалося виграти вибори 2020 року навіть попри його історичну спробу це зробити. Два штати, від яких найбільше залежала змова Трампа, Пенсільванія та Мічиган, на початку минулого тижня підтвердили свої результати на користь Джо Байдена. Нарешті триває президентський перехід.

Але хоча вибори оголили ключові сфери, де американська демократія зазнає краху, вони також висвітлили структурні особливості, через які національні вибори в США важко вкрасти, незалежно від того, наскільки рішучим є потенційний деспот або наскільки складним є його колеги по партії.

Децентралізація

Жодна центральна влада не контролює вибори в США. Національні вибори розбиті на 50 штатів та округ Колумбія. Вибори в кожному штаті проводяться по черзі округами та дільницями округів. Люди голосують на місцях, у тисячах юрисдикцій; бюлетені підраховуються на місцевому рівні, а результати повідомляються на місцевому рівні, а потім додаються до очей громадськості. Величезна кількість залучених людей кидає виклик як координації, так і змові.

У ніч виборів притоки місцевих результатів перетворюються на потоки, а потім течуть разом, утворюючи річки, а потім стають потопом. Жоден президент чи будь-яка інша фігура не має сили зупинити результат. Хоча кожні національні вибори забруднюються заходами придушення виборців та напружуються людськими помилками та порушеннями виборів, загальна кількість голосів та прозорість їх накопичення становлять переважну силу.

Явка

Постійним симптомом слабкості демократії США є низька явка виборців. Менша участь виборців означає менше представницького уряду. Але явка була яскравою плямою у 2020 році. До виборів у листопаді цього року жоден президентський квиток ніколи не набирав 70 мільйонів голосів — Барак Обама отримав 69,5 мільйона у 2008 році. У 2020 році підсумки Трампа наростали до 74 мільйонів, тоді як Байден перевершив неймовірні загальні 80 мільйонів, про багато бюлетенів від більшості демократичних штатів Нью-Йорк ще не повідомляється.

Попередній показник загальної кількості голосів, поданих за дві основні партії на президентських виборах, становив близько 130 мільйонів. Це дивно, але вибори 2020 року збираються набрати майже на 20% більше голосів, ніж голоси за республіканські та демократичні голоси. Як унікально поляризуюча та неминуча фігура в політиці, Трамп, здається, був величезним рушієм явки як за, так і проти.

Чесність та прозорість

Попри хибні твердження Трампа, вибори президента США не підлягають широкомасштабному шахрайству, нерахуванню та іншим значним порушенням. Це частково завдяки невтомній роботі активістів, а не завдяки звичайним спробам придушення виборців.

Жодних значних випадків фальсифікацій на виборах 2020 року, проведених більше ніж за місяць, з безпрецедентною кількістю бюлетенів, що надійшли поштою, були подано серед пандемії. Жоден адвокат Трампа не зважився приписати фальсифікації виборів у суді, попри брехню, що заповнює стрічку Трампа у Twitter.

Також проводиться повторний підрахунок голосів у штаті Вісконсін, який Байден виграв понад 20 000 голосів. Державні чиновники не повідомили про суттєві зміни в загальному підсумку після четвертого дня підрахунку голосів.

Суди

Від розплавлення фарби для волосся до озеленення Four Seasons Total, юридична команда Трампа була дуже глумливою. Але в ключових штатах кампанія також найняла найвищих юристів у таких фірмах, як Jones Day та Porter Wright Morris & Arthur. Загалом ці адвокати пройшли з жалюгідними результатами, вигравши лише одну незначну справу з 43 у шести штатах, водночас програвши 35 справ, згідно з поточним підсумком, який веде демократичний адвокат Марк Еліас.

Серед суддів, які кидали справи про кампанію Трампа, є призначені Трампом. Суддя Стівен Гримберг у північному окрузі штату Джорджія подав скаргу на обранця Трампа, який прагнув заблокувати сертифікацію голосування штату. «Я не почув жодного обґрунтування, чому позивач відклав подання цього позову до двох тижнів після цих виборів і на момент підтвердження результатів цих виборів», — написав Гримберг.

ЗМІ

Американські ЗМІ були страшенно скалічені втратою за останнє десятиліття незліченних місцевих точок, які пропонували незамінне, прозоре висвітлення місцевих подій. Псевдомедіа-пропагандистські служби, такі як Breitbart, One America News, Newsmax і Parler, що фінансуються консервативними мільярдерами, представляють нові зловісні записи про медіапейзаж.

Але сильні та незалежні ЗМІ, що отримали потужний захист першою поправкою, залишаються життєво важливою рисою демократії США. Не маючи центральної влади над виборами в США, засоби масової інформації є проектуванням переможця. Там, де повідомляється про залякування виборців або співробітників виборчих дільниць, засоби масової інформації повинні засяяти світло. Там, де президент поширює неправдиві звинувачення у фальсифікації виборів, засобам масової інформації доводиться розслідувати та пояснювати, що є правдою, а що неправдою.

Зокрема, Associated Press роками працювала над підтримкою та вдосконаленням своїх виборчих операцій, вдаючись до безпрецедентної прозорості у 2020 році, пояснюючи, як працювала звітність про вибори. Інші засоби масової інформації продемонстрували подібну волю і рішучість, чекаючи на дзвінки до тих пір, поки результат не стане однозначним, але потім остаточно зателефонували їм, коли він був.

Автор: Том Маккарті

 • Категории: Мир, Политика; Теги: , , , , ;

 • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
 • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
 • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости,
 • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости в нашего бота.
 • Вы читали новость: «П’ять факторів, які допомогли демократії США протистояти натиску Трампа на вибори – The Guardian»; из категории Мир на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 1 декабря 2020 в 14:09;
  • Корреспондент Том Маккарті в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Встановлення норм Трампа було шкідливим, але децентралізація, явка, прозорість, суди та ЗМІ зіграли ключову роль. Поки достеменно невідомо, чи демократія США «пережила» президентські вибори 2020 року неушкодженою".