• Вторник 02.06.2020
  • Харьков +16°С
  • USD 26.82
  • EUR 29.8

Харківщина приєдналась до всеукраїнської наради щодо створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю (відео)

Общество    1414
Харківщина приєдналась до всеукраїнської наради щодо створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю (відео)

Загальнодержавний захід відбувся під головуванням президента України.

Нарада щодо створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю відбулася під головуванням президента України. Мінрегіон презентував нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель та споруд» та відповідні законопроекти, які виносяться на розгляд Ради. Петро Порошенко підкреслив, що наслідком їхньої реалізації стане прийняття програм доступності в усіх регіонах.

Петро Порошенко, президент України

Ніколи до цього влада не приділяла стільки часу та стільки уваги проблемам людей з інвалідністю. Забезпечення наскрізної участі людей з інвалідністю в житті соціуму є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави.

Участь у заході взяла і голова Харківщини. Підбиваючи підсумки наради для обласних чиновників та служб, Юлія Світлична наголосила на важливості створення безперешкодного середовища.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Інклюзія в Україні продовжує набирати обертів. І створення сприятливих та належних умов як для людей з інвалідністю, так і для дітей з особливими освітніми потребами на рівні області та на рівні України, є пріоритетом. У нас за три роки зроблена вагома робота — як у місті Харків, так і по області в цілому. І за три роки нам вдалося скоротити кількість недоступних будівель на 1671. Цього недостатньо, і роботу потрібно продовжувати.

Світлична зазначила, що всі будівлі, які здаються в експлуатацію зараз, — вже з урахуванням всіх норм доступності. Як приклад, школа «Мобіль» в селищі Пісочин. Це перша школа в регіоні, побудована з нуля за останні 12 років.

Юлія Світлична, голова ХОДА

За оцінками керівництва держави, ця школа є однією з найкращих в Україні. Сподіваюся, що таку динаміку й такий курс ми продовжимо й надалі, адже окрім законодавчо врегульованих позицій повинен бути ще й рівень виховання суспільства.

В Україні проживає більше 2,6 мільйонів людей з інвалідністю. Під час наради Порошенко підкреслив, що на реалізацію принципів доступності має бути спрямована робота всіх без винятку органів влади.

Автор: Ольга Куріленко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.