• Среда 24.07.2019
  • Харьков +24°С
  • USD 25.63
  • EUR 28.64

Золочівська ОТГ – одна з найбільших громад в Україні (відео)

Общество    1248
Золочівська ОТГ – одна з найбільших громад в Україні (відео)

Згідно із рейтингом Мінрегіону, Харківщина у впровадженні децентралізації займає 16 місце. 

Юлія Бойко, кореспондентка
 Золочівська об’єднана громада була утворена у 2017 році на базі однойменної селищної ради. На сьогоднішній день до її складу входить 69 населених пунктів, мешкає понад 25000 осіб. Маючи територію у понад 900 квадратних кілометрів, вона входить до переліку найбільших громад в Україні. 

Голова Золочівської ОТГ Леонід Канівець розповідає, що вони не мають фабрик або заводів. Однак децентралізація надає змогу наповнювати місцевий бюджет за рахунок оренди землі.

Леонід Канівець, голова Золочівської ОТГ
 Бюджет – 230 мільйонів, це загальний. Свої доходи – 83 мільйони. Збільшився на 50%. Прибутковий податок залишився – ми на Харків не віддаємо всю суму – лише 30%, на Київ не віддаємо. Воно остається в нас. І вже громада вирішує – куди ці гроші витрачати.

За кошти місцевого бюджету у Золочівській ОТГ відремонтували дев’ять доріг, збудували п’ять дитячих майданчиків, встановили освітлення в чотирьох населених пунктах, реконструювали водонапірну башту та збудували спортивний майданчик біля школи. Також для вивозу побутових відходів закупили 120 сміттєвих баків.

Віктор Нестеренко, радник з децентралізації Харківського центру розвитку місцевого самоврядування
 Процесом об’єднання займалися і селищна рада, і районна рада, і районна державна адміністрація. Так було на процесі об’єднання громад і процесі створення громад, так є і в процесі роботи. Вони усі працюють на результат, вони усі роблять так, аби покращити життя мешканців, і це видно по результатам.

Також громада фінансово підтримує освітні та медичні заклади. Розпочали в селах будівництво двох фельдшерсько-акушерських пунктів та відремонтували всі приміщення дитсадків. А до Золочівського ліцею №1 спрямували більше мільйона гривень на оснащення новим обладнанням кабінетів математики, біології, хімії, фізики та української мови.

Валентина Федорова, директорка Золочівського ліцею №1
Переваги ОТГ на кожному кроці відчуваються. Ми відчули це за рік новоствореної ОТГ. Відчуваємо увагу до себе, до закладу кожен день та кожен час.

Нещодавно у Золочеві запрацював новий фізкультурно-оздоровчий комплекс. На його будівництво кошти надійшли з державного та областного бюджетів. Ще п’ять мільйонів було виділено громадою. У спорткомплексі працюють секції з футболу, волейболу, боксу, тхеквондо та вільної боротьби. Для дітей усі заняття безкоштовні.

Олександр Стогній, директор Золочівської ДЮСШ
 Тут комфортні умови для занять спортом. В нас і зараз дітки займаються. І зал гарний, і душові є. Все є для гарних занять дітей.

Павло Куліков, футбольний тренер
Условия есть, инвентарь есть. Все есть, только брать и работать с детьми. – Детей стало ходить больше? – Да. 

Даня, школяр
Тут більше поле і паси краще давати. 

Завдяки децентралізації органи місцевого самоврядування ОТГ отримали можливості для розвитку. Цей «ГАЗ»  – 1972 року випуску. Донедавна – це була єдина техніка у Золочівській ОТГ. Минулого року на капремонт автівки витратили 100 тисяч гривень. Пізніше за рахунок державної субвенції придбали нову техніку – сміттєвіз та екскаватор. Вартість кожного більше 2 мільйонів гривень.

Оксана Верхогляд, заступниця голови Золочівської ОТГ з фінансових питань
Ще ми придбали за рахунок субвенції 2 фургони для первинної медичної допомоги для наших амбулаторій по 380 тисяч гривень. Окрім того, за наші кошти куплений трактор для бригади з благоустрою, який працює по всій території прибирання сміття. І фургон вантажно-пасажирський  – також для бригади благоустрою.

Переваги відчуває не тільки центр громади, а й її околиці. Керівниця Довжинсько-Старостинського округу Валентина Коник розповідає, що  спочатку об’єднання вважала поганою ідеєю, однак після поїздок до новоутворених ОТГ рішення змінила.

 Валентина Коник, староста Довжинсько-Старостинського округу Золочівської ОТГ
Сільські ради, вони віджили своє. Це вже не цікаво. Цікавіше жити, коли є якісь зміни.

До Золочівської ОТГ приїхали представники Борівської селищної ради. Хочуть дізнатись про зміни після об’єднання.

Олександр Тертишний, Борівський селищний голова
 Переваги очевидні. Ми побачили від децентралізації, фінансової. А наступний крок треба робити громадам. Робити нам. 

За словами голови Кабміну Володимира Гройсмана, за чотири роки впровадження децентралізації на Харківщині в кожній з громад доходи бюджетів зросли у  2-4 рази.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України
Це відкриває абсолютно нову сторінку історії нашої держави. Але важливо, щоб ми ефективно використовували ці ресурси тому що децентралізація – це не просто можливість передати кошти з центрального бюджету на місцевий рівень. Важливо аби ці кошти були використані ефективно для досягнення цілей.

На Харківщині вже є 18 громад з 59 запланованих. На цей рік одним з завдань є активізація створення ОТГ в районах, де їх немає зовсім. На сьогодні таких 14.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.