• Понедельник 22.07.2019
  • Харьков +30°С
  • USD 25.82
  • EUR 28.98

Проїзд у метро – п’ять гривень: суд відмовив виконкому міськради

Общество    2732
Проїзд у метро – п’ять гривень: суд відмовив виконкому міськради

Харківський апеляційний адміністративний суд підтвердив: проїзд у метрополітені має коштувати п’ять гривень.

У Харківському апеляційному адміністративному суді – засідання з приводу скасування нових тарифів в електротранспорті. Одне щодо метро, друге – щодо тролейбусів та трамваїв. Представник виконкому Костянтин Прокоп’єв пояснює: рішення суду першої інстанції про відміну тарифів оскаржують через те, що позивач – громадська організація “Харківський антикорупційний центр” – є юридичною особою. А її права, за словами чиновника, не порушуються.

Костянтин Прокоп’єв, відповідач, заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради
Пан Черняк Ігор Юрійович не звертався із заявою по забезпеченню позиву до суду. З заявою по забезпеченню позиву зверталась громадська організація – юридична особа. І в чому полягає матеріально-правовий інтерес юридичної особи, суд не з’ясував. Відповідно до ст.1 закону України про міський електричний транспорт, пасажир – це є громадянин. 

Суддя запитав представників метрополітену, якими будуть збитки комунального підприємства у разі повернення старого тарифу. Але точної відповіді так і не отримав. За словами позивачів, так само не визначено спосіб відшкодування пасажирам різниці між новою та старою вартістю проїзду. Представниця метрополітену зазначила: люди зможуть повернути кошти при наявності картки або паперового квитка.

Світлана Колесан, представниця КП “Харківський метрополітен”
Є можливість відшкодувати шкоду, якщо буде така завдана. Тому що на теперішній час тільки гості міста користуються такою можливістю, тобто залишають у себе паперовий квиток. Всі інші просто допускають, щоб його затянуло. Це зроблено для того, щоб забезпечити безпеку пасажирам, щоб не було легкозаймистих предметів на станції. 

Апеляцію виконкому міськради залишили без задоволення. Рішення суду першої інстанції продовжує діяти. Тобто, проїзд у метро має коштувати  п’ять гривень.

Ігор Черняк, член ГО “Харківський антикорупційний центр”
По нашим подсчетам, 3 миллиона гривен – это та вот абсолютно незаконная прибыль, которую ежедневно получают городские коммунальные предприятия не выполняя решение суда. 

Також сьогодні має бути рішення суду стосовно апеляції виконкому щодо тарифів у тролейбусах та трамваях.

Автор: Вікторія Бондаренко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.