• Понедельник 19.08.2019
  • Харьков +14°С
  • USD 25.14
  • EUR 27.85

На Харківщині проходять змагання серед бригад екстреної медичної допомоги (відео)

Общество    382
На Харківщині проходять змагання серед бригад екстреної медичної допомоги (відео)

16 команд, серед яких і студенти, і вже досвідчені фельдшери змагаються разом. 

Перша кімната має назву “Full house”. Чоловік на прізвисько “Сизий”, нібито нещодавно вийшов з місця позбавлення волі. За сценарієм він оселився на покинутій дачі, разом зі своїм товаришем. Під час чергової посиденьки, став відчувати тісноту в грудній клітині та проблеми з диханням. Бригада швидкої, яка приїхала на виклик, стикається не тільки з проблемами здоров’я пацієнта, а й з гонором та недовірою.

Студенти з Куп’янська намагаються реанімувати чоловіка. Під час штучного масажу серця Олександр Шакін наспівуває пісню ” jingle bells”, каже: це задля того, щоб колег нічого не відволікало. З вибором пісні команда визначилася заздалегідь.

Олксандр Шакін, студент Куп’янського медичного коледжу
Она качает, кто-то что-то сказал – она запуталась, я ей на ухо напеваю, она качает, нормально, ровно, в ритм. 

Спроби привести чоловіка до тями успіхом у команди студентів не увінчалися. Як розповів суддя Олександр Рой: конкурс проводився не для змагань, а для отримання потрібного досвіду і максимального занурення в ситуацію.

Олександр Рой, лікар-анастезіолог (Дніпро)
Пока что, на данном этапе ни одна команда не нашла такого грозного осложнения. Но надеемся, всё будет хорошо. Команды, которые были – это были пока что студенты. 

У наступній кімнаті – тридцятирічна жінка. Вона потрапила до аварії та розбила автомобіль свого чоловіка, марки “Lexus”. Зламала ногу. Прийняла ліки, внаслідок розпочалася гостра алергічна реакція.

Дар’я, студентка медичного коледжу ХНМУ
Сыпь, у меня учащенное сердцебиение, учащенное дыхание, у меня головные боли, у меня кружится голова. Я должна показывать больную, которой очень плохо. Это сложно здоровому человеку изобразить.

Занепокоєний чоловік намагається допомогти, але тільки перешкоджає роботі лікарів.

Ірина Зудова – лікарка центру екстреної медичної допомоги розповідає: в професії дуже важливим є психологічний фактор. Приїхавши на виклик фельдшер часто стикається з панікою близьких і самого пацієнта. Потрібно бути гарним психологом, аби заспокоїти людей і налаштувати їх на взаємодію з лікарем.

Ірина Зудова, лікарка центру екстреної медичної допомоги (Харків)
Это иногда бывает половиной успеха – насколько мы найдем контакт с пациентом, насколько он честно признается, всё расскажет и родственники, которые (если их правильно направить) – они только помогают.

Третя кімната має назву “Остання розмова”. 50-річний чоловік з цукровим діабетом поскаржився на погані відчуття в районі серця. Перше, що просить зробити фельдшер, – посміхнутися, але чоловік цього зробити не може. Попередній діагноз – інсульт. Його терміново госпіталізують.

Поліна, фельдшерка екстреної медичної допомоги (Харків)
Звичайно є хвилювання і воно заважає працювати. Але дуже приємно, коли допомога надана. Пацієнту стало краще, він врятований. Це гарний настрій, задоволення від своєї праці.

Серед команд та суддів представники різних міст України: Київ, Полтава, Запоріжжя, Дніпро.

Віктор Забашта, директор КЗОЗ “Центр екстренної медичної допомоги”
Ми сьогодні досить прогресивно працюємо. Адже багато існує сучасних методів лікування і варто про них знати. На майстер-класах, до речі, ми відпрацьовували багато моментів. 

Змагання проводяться вже вшосте.

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.