• Среда 27.05.2020
  • Харьков +9.93°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.32

У Харкові стартувала вступна кампанія для абітурієнтів (відео)

Общество    1079
У Харкові стартувала вступна кампанія для абітурієнтів (відео)

З 10 липня випускники мають змогу подати документи до вишів, зареєструвавшись у індивідуальному електронному кабінеті.

Як розповідають абітурієнти, цього року електронні кабінети для вступників працюють без перебоїв. Тож, подати необхідні заяви можна, не виходячи з дому. Але випускники, які мають спеціальні права для вступу, повинні приносити документи до ВУЗів у паперовому вигляді. Одна з них – Яна. Дівчина планує навчатися на факультеті іноземних мов.

Яна Алієва, абітурієнтка
Приходишь собственной персоной и отдаешь документы. Заполняешь заявление: кто ты такой, куда хочешь поступить, пишешь свои баллы, отмечаешь приоритет. И через некоторое время приходит результат. 

Абітурієнти можуть подати до 7 заяв на місця бюджетного та регіонального замовлень не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Вступник має завантажити до електронного кабінету відскановану копію додатка до документа про повну загальну середню освіту та фотокартку. Також вказати адресу електронної пошти, серію атестату, номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО та контактний телефон. Для бакалаврів, які хочуть продовжити навчання на магістратурі, обов’язковим є складання внутрішніх екзаменів.

Альона, абітурієнтка
Мы сдаем вступительные экзамены и в зависимости от того, продолжает ли эта специальность напрямую ту, которой ты занимался, либо она является какой-то смежной, возможно будут дополнительные экзамены. Кроме основного. 

Ольга Онощенко, секретарка приймальної комісії каразінського університету розповідає: за кілька днів вступної компанії найбільше заяв надіслали на факультет іноземних мов. Також популярні “економічні відносини” та “туризм”. Жінка пояснює, які абітурієнти мають спеціальні права для вступу.

Ольга Онощенко, секретарка приймальної комісії ХНУ ім. Каразіна
Це стосується тих, хто має право вступати не за результатами ЗНО, а за результатами вступних іспитів або змішаними результатами, за їх вибором. Це інваліди війни, це учасники війни, це діти сироти або особи з їх числа.

Рейтингові списки абітурієнтів, що вступають до вишів мають сформувати не пізніше 26 липня. Зарахують вступників до вишів 1 серпня. Прес-центр Міносвіти повідомляє, що у перший день більше 15 тисяч вступників зареєструвало свої електронні кабінети, а це вдвічі більше, ніж в минулому році.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.