• Пятница 28.02.2020
  • Харьков +3°С
  • USD 24.56
  • EUR 26.93

Харківські акробати здобули повний комплект нагород на всеукраїнських змаганнях (відео)

Спорт    870
Харківські акробати здобули повний комплект нагород на всеукраїнських змаганнях (відео)

У Вінниці відбувся Кубок України зі стрибків на акробатичній доріжці. У складі були вихованці спортивної школи “Комунар”, яким нещодавно навіть не було на чому тренуватись.

Кубковий формат передбачає сумісні виступи спортсменів різного віку. Тож 15-річна харків’янка Руслана Кваченко змагалась із дорослими суперницями. Виборола “золото” у другій вправі, яка передбачає гвинтові елементи з крутінням від 180-ти до 360-ти градусів.

Руслана Кваченко, переможниця Кубка України
— Идет комбинация: с рандата — винт, «окрошка», винт задний.
— Что такое «окрошка»?
— Это — сочетание фляков и темпов. Когда ты крутишься, это непередаваемые ощущения…
— Со свободным полетом можно сравнить?
— Да.

На всеукраїнських змаганнях у Вінниці виступали молодші акробати і також здобули нагороди, які цінніші за медалі конкурентів. Адже тренуватися влітку довелось без головного знаряддя — доріжки. Нову спортсмени і тренери встановлювали власноруч.

Максим Комісаров, призер всеукраїнських змагань
— Мы начинали тренироваться с ОФП, с «подкачки». Потом помогали по залу, убирали. А потом — у нас были пружины, мы сделали пружинную дорожку. Потом — закупили доски и сделали разбег.

Доріжка у залі дійсно виконана у стилі хендмейд. Вона — морально застаріла, але дає запас фізичної міцності спортсмену. Проте на великих змаганнях стрибають на фібровій доріжці, яка потребує: мінімум — адаптації, максимум — постійних тренувань.

Андрій Зубко, заслужений тренер України
— Между пружиной и фибром разница — в прогибании. В момент толчка, продавливания, здесь — 10 см, потому что витки пружин соединяются и ограничивают. А там — в полтора раза больше, сантиметров 20. Спортсмен может «выдавить» с той дорожки больше высоту и сложнее элемент сделать.

Окрім «золота» Кваченко, харків’яни на Кубку України здобули командне «срібло», а особисто у першій вправі Софія Теплухіна стала бронзовою призеркою.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.