• Воскресенье 16.05.2021
  • Харьков +20.78°С
  • USD 27.63
  • EUR 33.37

“Народний Герой України”: у Харкові військових нагородили недержавним орденом (відео)

Харьков    843
“Народний Герой України”: у Харкові військових нагородили недержавним орденом (відео)

Григорій Сиваченко з позивним “Гора” отримує орден “Народний Герой України”. Чоловік ніс службу у батальйоні “Айдар”.

Тоді під час оборони 32-го блокпосту він знищив групу російських офіцерів. “Гора” виявив розвідувальну школу противника і знешкодив велике угрупування інструкторів. Григорій зазначає, що робив він це, аби сьогодні мати змогу вільно висловлювати свою думку.

Григорій Сиваченко, нагороджуваний орденом “Народний Герой України”

У Харкові ми були з грудня місяця Євромайдан. Тоді 1 травня, 9 травня, після 9 травня ми зрозуміли, що Харків відстояли і я поїхав в “Айдар”. Важко було не піти на фронт. Просто ми знали, що ми мусили там бути, що в нас є діти, діти мають жити у вільній країні. Хтось мусить це робити, а ми вже своє пожили. 

Створений волонтерами орден “Народний Герой України” виробляється із срібла, що надходить від простих громадян. Нагорода вручається за видатні заслуги в обороні незалежності України. Цьогоріч недержавну відзнаку отримали дев’ять військових та один волонтер.

 

Валерій Кіндзерський, володар ордену “Народний Герой України”

Для мене це перший раз, тому для мене це велика честь. Дійсно висока нагорода для мене. 

 

 

П’ятеро дітей та дружина загиблого військового Андрія Широкова з позивним “Сім’янин” отримали орден посмертно. Нагороду чоловік отримав за те, що перебуваючи на позиції “Шахта Бутівка”, після підриву на міні, виніс на собі важкопораненого побратима. Дружина “сім’янина” зізнається, усією родиною дуже сумують за батьком.

Ганна Счастна, дружина загиблого військового Андрія Широкова 

Єдина нагорода, яку я вважаю гідною свого чоловіка це “Народний Герой України”. Ця нагорода вона є визнанням саме. Хоч вона і недержавна, для мене вона вища ніж державна, тому що він був дійсно героєм. 

 

Посмертно також нагородили Яну Червону з позивним “Відьма”, яка з початку війни возила допомогу на фронт. Жінка проходила службу в 46-му окремому штурмовому батальйоні. Загинула в квітні цього року, коли не покинула свою позицію під час бою та не дала ворогу заволодіти лінією оборони. Орден отримали чоловік та діти “Відьми”.

Автор: Василиса Степаненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.