• Суббота 11.07.2020
  • Харьков +28°С
  • USD 26.93
  • EUR 30.54

У Харкові перевірили дію нового закону про безперешкодне пересування людей з інвалідністю (відео)

Общество    453
У Харкові перевірили дію нового закону про безперешкодне пересування людей з інвалідністю (відео)

В Україні почав діяти закон щодо посилення захисту осіб з інвалідністю при здійсненні містобудівної діяльності. Тепер всі об’єкти інфраструктури мають бути облаштовані пандусами.

Василь Старіков 30 років пересувається на інвалідному візку. Зараз чоловікові 62. У будинку все пристосовано до його потреб: пандус біля входу, в кімнатах немає порогів. Однак взимку у Василя турбот вистачає. Перша перешкода – заїзд до будинку, він покритий кригою і слизький.

Потім – розчищення доріжки від снігу. Це близько 15 метрів до воріт.

Василь Старіков, людина з інвалідністю

Мой день начинается как и у всех встал, поднялся умылся. Все приготовил чая, но когда выпадает снег чай у меня на втором плане. С начало я иду чистить снег. Вот так потихонечку. Бывает, что он тяжеловат.

 

Не зробив цього, Василь не зможе вибратися, наприклад, до магазину. Наступна перешкода – вулиця приватного сектору.

“Когда здесь снег, я не выбираюсь конечно. это называется мертвий сезон у меня”.

“В такую погоду стараюсь раз в 10 дней поехать скупиться. Равно как и хлеба больше взять”.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення заходів із забезпечення доступності для людей з інвалідністю. За документом, зокрема, не потрібно оформлювати документи на будівництво пандусу.

Олена Шингарєва, президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавита»

И там выделены определенные пункты, которые влияют по мнению президента на повышение уровней доступности. Такие пункты как об отсутствии необходимости специального выделения земли при строительстве пандуса.

 

На пішохідному переході Василя чекає бордюрний камень. За новим законом, це місце мало бути обладнаним для безперешкодного пересування людей з інвалідністю.

“Я то преодолеваю. Иногда люди пытаются помочь, но не понимают как. И я могу выпасть с коляски”.

Вже біля магазину Василю доводиться їхати по дорозі для автомобілів. Чоловік каже: по різкому ухилу вгору він просто не заїде.

“Я когда еду по дороге специально ее одеваю на руку, если машины едут мне на встречу.Чтобы вот эта часть она отражалась в темное время”.

Чоловік мріє, щоб в Україні стало як в Європі, де людина з інвалідністю може заїхати куди завгодно. Зізнається: давно хоче побувати в харківських музеях, але поки що там немає пандусів та підйомників.

Василь Старіков, людина з інвалідністю

В европейской стране все продумано и все доступно. Все лифты доступны,любой даже маленький перепад. Везде есть заезд, подъезд. Я подымался на Эйфелеву башню.

 

 

 

Громадська діячка Олена Шингарєва каже: новий закон ще потрібно допрацьовувати.

Олена Шингарєва президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавита»

Какую ответственность несут люди, владельцы не адаптированных зданий, архитекторы. Люди которые создают документацию.Создают проектную документацию. Должностные лица, которые согласовывают не доступную документацию.То есть нормативов ответственности не существует.

У Харкові, каже громадська діячка, 90% адмінбудівель вже адаптовані для людей з інвалідністю. Не вирішені питання з доступністю міського транспорту, зокрема автобусів, та приватних об’єктів інфраструктури.

https://youtu.be/saE90asldoc

Автор: Олена Верекомська, Софія Краснікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.