• Понедельник 30.03.2020
  • Харьков +10°С
  • USD 28.18
  • EUR 30.9

Які симптоми різнять коронавірус COVID-19 та звичайні віруси

Общество    983
Які симптоми різнять коронавірус COVID-19 та звичайні віруси

28 лютого до Центру громадського здоров’я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 із Івано-Франківської та Кіровоградської областей.

обоє людей повернулися з Італії та мали прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати дослідження матеріалу відібраного від захворілих осіб, проведені у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів методом ПЛР, дали негативний результат на віруси грипу.

Щоб перевірити чи не є це сумнозвісний COVID-19, зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної-референс лабораторії.

Як відрізнити коронавірус від ГРВІ та застуди?
1. Раптовість. Коронавірус розвивається швидко. Тобто, немає такого відчуття, як при ГРВІ, що ви ось-ось “захворієте”. Можна відчувати себе цілком нормально, а потім самопочуття різко погіршується.

2. Температура. На сьогодні – це найважливіший симптом, за яким коронавірус СOVID-2019 відрізняється від застуди та ГРВІ. При коронавірусу температура, як правило, значно вища- до 39,5 ° С., а ГРВІ та застуда дають до 38 ° С.

3. Сухий кашель. Це – другий головний симптом, який фіксували у 80% всіх хворих. Він може бути несильним, але виснажливим, при якому людині складно відкашлятися. При ГРВІ кашель, зазвичай, вологий, або ж його немає взагалі, або проявляється на 2-3 день захворювання.

4. Слабкість і втома. Такі симптоми присутні і при ГРВІ, але слабкість не така сильна, як при коронавірусу.

5. Задишка, тахікардія і біль в грудях. Як стверджують китайські лікарі, на початку ураження коронавірусом ці симптоми відсутні взагалі. Якщо ж з’явилася задишка, яка дуже швидко прогресує, то це говорить про розвиток вірусної пневмонії. Саме від неї гинуть люди, заражені коронавірусом COVID-19.

До групи ризику належать люди після 50 років, які мають серйозні хронічні захворювання: цукровий діабет, ішемічну хворобу серця, цироз печінки тощо.

За матеріалами ЗМІ.

 

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.