• Суббота 16.01.2021
  • Харьков -11.05°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

Відбулася спільна прес-конференція міністрів закордонних справ України та Швеції (відео)

Мир    588
Відбулася спільна прес-конференція міністрів закордонних справ України та Швеції (відео)

2 березня в Києві пройшли переговори між міністрами закордонних справ України та Швеції – Вадимом Пристайком та Анн Лінде.

Я дуже радий, що ми досягли порозуміння та чудової взаємодії між двома країнам”, – наголосив Пристайко”.“Нас об’єднують досягнення, гарні економічні відносини – майже пів мільярда євро в рік. Нас також об’єднують трагедії, зокрема – загибель нашого літака в Ірані”.

 

Швеція з наступного року головуватиме в ОБСЄ, а це дуже важливо з огляду на воєнні дії на Сході України, де ця організація є головним спостерігачем та свідком в міжнародному безпековому контексті. Обговорення можливостей взаємодії було важливою частиною зустрічі.

Міністр закордонних справ Швеції оголосила, що питання порушення Росією міжнародного права, зокрема – незаконна анексія Криму та ведення бойових дій на Донбасі не можуть залишатися поза увагою міжнародної спільноти.

Стосовно гуманітарної ситуації на Донбасі, Анн Ліде сказала: “Швеція вітає наміри президента Зеленського та його Уряду охопити цивільне населення по обидві сторони лінії розмежування. Ми вважаємо, це є надзвичайно важливою ініціативою для того, щоб зменшити страждання людей. Швеція готова, разом із міжнародною спільнотою, допомогти у цьому сенсі”.

 

#НАЖИВО: Спільна пресконференція Міністрів закордонних справ України та Королівства Швеція

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Понеділок, 2 березня 2020 р.

Також під час виступу Вадим Пристайко нагадав, що ще одним партнером України та Швеції щодо збитого українського літака є Канада,  незабаром міністр іноземних справ Канади Франсуа-Филипп Шампань прибуде до України. Під час його візиту, серед інших, розглядатимуться питання компенсації Іраном моральних та матеріальних збитків, завданих загибеллю літака МАУ в Тегерані та людей, котрі перебували в ньому.

А тим часом, на Харківщині, запропонували трирівневу модель адміністративного устрою України.

 

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.