Проспект Маршала Жукова знову перейменували на честь Петра Григоренка. Відповідну ухвалу виніс Харківський адміністративний суд.
Харківський окружний адміністративний суд. Під будівлею — близько двадцяти активістів. Серед них і громадянка Росії Юлія Грішнова. Жінка переїхала до України після Євромайдану. Каже, що виступає за перейменування проспекту Маршала Жукова на честь Петра Григоренка.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/107-2-150x150.png)
Юлія Грішнова, активістка Поскольку Украина отказывается от коммунистического наследия, отказывается быть частью русского влияния, то все действия, которые подчеркивают это, это хорошие действия. |
|
Зібрались активісти під стінами суду, бо там проходить засідання. Всеукраїнська організація «Свобода» подала позов, аби скасувати чергове рішення Харківської міськради про повернення проспекту імені Жукова.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/108-1-150x150.png)
Борис Шунецький, активіст Якщо під суд ніхто не виходить, то рішення відомо заздалегідь. Якщо виходить — іноді воно виходить інше, тобто законне. |
|
До суду сторонніх не пустили, бо карантин. У залі тільки позивач, відповідач — представник мерії та преса.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/109-1-150x150.png)
Костянтин Прокоп’єв, заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради Правова позиція міської ради чітко викладена у процесуальних документах у цій справі. — А ви можете її озвучити? — Там дуже багато озвучувати, я не хочу. |
|
Позивач, він же адвокат «Свободи» Андрій Коломійцев, у суді наполягає: Жуков обіймав високі посади у Радянському Союзі, тому його особа підпадає під закон про декомунізацію. До того ж, маршал отримав прізвисько «м’ясник» через жорстокість під час Другої світової.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/110-1-150x150.png)
Андрій Коломійцев, адвокат ВО «Свобода» Ніякий маршал Жуков не приймав участь у визволенні України. Він приймав участь у переокупації країни з одного кривавого диктатора з вусами на користь іншого кривавого диктатора, тільки з більшими вусами. |
|
Представник міськради не погоджується: Жуков у Комуністичній партії СРСР не був на високих посадах, натомість Україну від нацистських загарбників визволяв.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/111-1-150x150.png)
Костянтин Прокоп’єв, заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради Це позов голослівний — без доказів. У суді сьогодні встановлено, що відсутні будь-які письмові, інші докази. Відповідно до КАС, він це зобов’язаний надати до суду обґрунтування своїх позивних вимог. |
|
Тим не менш, суддя визнав рішення міськради неправомірним і скасував його. Це означає, що проспекту мають повернути назву на честь Петра Григоренка. Представник міськради повідомив, що буде оскаржувати рішення в апеляційному суді. Протистояння навколо назви проспекту почались у 2019 році. Тоді на сайті мерії з’явилася петиція про повернення Жукова, яка набрала необхідну кількість голосів. Проспект, який після декомунізації у 2016 році носив ім’я Григоренка, перейменували рішенням сесії.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/112-2-150x150.png)
Ігор Черняк, член ГО «Харківський антикорупційний центр», депутат Харківської міськради Очевидна його незаконність, перш за все, в тому контексті, що воно суперечить законодавству України в тій частині, яка встановлює обмеження щодо здійснення найменувань окремих об’єктів, в тому числі й вулиці в містах, іменами осіб, які обіймали керівні посади в органах влади Радянського Союзу, а Жуков належить до таких осіб. |
|
Тоді антикорупційний центр і низка партій — «Демократична Сокира», «Свобода» і «Блок Петра Порошенка» — подали до суду на міськраду і виграли його.
![](https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2020/06/112-2-150x150.png)
Ігор Черняк, член ГО «Харківський антикорупційний центр», депутат Харківської міськради Тоді після тривалого розгляду позивні вимоги були задоволені, але ключові моменти, з яких виходив суд, це була значна кількість процедурних порушень, які були допущені Харківською міською радою. |
|
Та цього лютого депутати міськради знову проголосували за Жукова. Саме це рішення і скасував адміністративний суд сьогодні.