• Пн 17.06.2024
  • Харьков  +22°С
  • USD 40.65
  • EUR 43.48

На Харківщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії (відео)

Общество   
На Харківщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії (відео)

У Держпромі Харківська обласна територіальна виборча комісія проводить перше засідання.

Її очолила Валерія Копоруліна, представниця партії «Слуга народу». На зустріч з’явилися 12 з 18 членів ТВК.

Валерія Копоруліна голова Харківської обласної територіальної виборчої комісії

По-перше, складемо присягу. Це найважливіше. Усі представники складуть присягу та будуть працювати для організації виборів в області.

11 серпня Центральна виборча комісія створила в Україні 532 ТВК для проведення місцевих виборів. На Харківщині сформували обласну, 7 районних та 17 міських комісій. Останні створили там, де обиратимуть мерів.

Микола Зінченко, координатор ГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у Харківській області

До комісій входять представники політичних партій, тобто ті, кого подали політичні партії. Це обов’язкове було включення від фракцій, які зареєстровані у Верховній Раді. Та від партій, які уклали договори з депутатськими групами у ВР. Представники цих суб’єктів мали першочергове включення.

А ось головами комісій, пояснює Зінченко, ЦВК призначала тих, хто вже працював на місцевих виборах. Це одна вимога — різні ТВК мають очолювати члени різних партій. Усі члени комісій працюють безкоштовно, окрім деяких голів, заступників та секретарів, кажуть в ОПОРІ .

Валерія Копоруліна, голова Харківської обласної територіальної виборчої комісії

Дуже багато рутинної роботи, організаційної, коли треба буде перереєструвати все в Держказначействі, утвердити кошторис, видатки, які ми будемо на ці вибори оплачувати. Будемо приймати подання від кандидатів.

В ОПОРІ розповідають: виборча кампанія стартує 5 вересня, реєстрація кандидатів почнеться наприкінці того ж місяця, тоді ж офіційно і має розпочатися агітація.

Микола Зінченко, координатор ГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у Харківській області

Те, що ми бачимо зараз, можна назвати політичною рекламою, яка в нас по суті не є забороненою. Політичні партії можуть розміщувати свою рекламу на будь-яких зовнішніх носіях.

Координатор прогнозує: харків’яни зіткнуться з багатьма труднощами, бо волевиявлення відбуватиметься по-новому. Адже Верховна Рада змінила виборче законодавство, а після – зменшила кількість районів. На Харківщині їх тепер сім.

Микола Зінченко, координатор ГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у Харківській області

Мешканців Харківської області чекає нова виборча система з відкритими списками. Це коли виборець буде голосувати не лише за політичну партію, а й за конкретного кандидата в цій партії. Буде доволі складний для звичайного виборця бюлетень, тому що треба буде поставити і галочку напроти відповідної партії, та номер кандидата у списку.

Тож у виборців є час підготуватися до 25 жовтня.

Автор: Вікторія Яковенко
Популярно

Вы читали новость: «На Харківщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 13 августа 2020 в 16:26;
  • Корреспондент Вікторія Яковенко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У Держпромі Харківська обласна територіальна виборча комісія проводить перше засідання".