• Вторник 20.10.2020
  • Харьков +5°С
  • USD 28.36
  • EUR 33.3

Резонанс навколо “коксохіму”: харків’яни вийшли на пікет, а директор прокоментував викиди (відео)

Общество    625
Резонанс навколо “коксохіму”: харків’яни вийшли на пікет, а директор прокоментував викиди (відео)

Біля Жовтневого райсуду – пікет. Люди знову вимагають вирішити проблему викидів коксового заводу. Та наголошують: кілька тижнів потерпають від смороду у квартирах.

Олександр, учасник пікету
На двір навіть нельзя вийти. Воно серед ночі, в основному, десь після дванадцятої. Коли як: коли о другій, третій годині, коли під утро. А дихати нічим, люди задихаються просто у квартирах. Ні вікно не відкриєш. 

Пікетувальники наголошують: “коксохім” необхідно знести, або хоча б встановити очисні фільтри.

Людмила, учасниця пікету
Уже больше 20 лет живем в непосредственной близости от этого завода и на себе ощущаем вот эти все выхлопы. Если ты развешиваешь на ночь белье и его потом утро снимать – оно все пахнет химией. 

Люди додають: жодної відповіді ані від міської влади, ані від адміністрації заводу так і не дочекалися. А в обласній Держекоінспекції телефоном повідомили: два тижні тому намагалися потрапити на територію Харківського коксового заводу, однак їх не пустили. На відміну від “Коксового заводу “Новомет”.

Інесса Сосіна, в.о. начальника Держекоінспекції в Харківській області
Там є два суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність.  Другий суб’єкт нас допустил. Минулого тижня там була планова перевірка. Була здійснена документальна перевірка та інструментально-лабораторні виміри викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. – Порушення знайшли? – Так. 

Сосіна додала, що дослідження на “Новометі” тривають. Незабаром винесуть припис щодо усунення виявлених порушень. Після – вживатимуть інших заходів реагування. Директор Харківського коксового заводу Максим Бондарев запевнив: працюють у звичному режимі, тож викидів більше не стало.

Максим Бондарев, директор Харківського коксового заводу
Немає якихось пікових навантажень в якусь частину доби. Це йде безперервний процес. Вони не могли збільшитися або зменшитися. На нашу думку, щодо пікетів. Воно має за собою підґрунтя всі ці заходи, які не зовсім пов’язані з реальною екологічною обстановкою. 

Бондарев запевнив, що екоінспекторів на підприємство вони пустили. І додав, що питання щодо припинення роботи або встановлення очисних фільтрів вирішуватимуть після закінчення перевірок.

 

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.