• Понедельник 19.10.2020
  • Харьков +8.95°С
  • USD 28.36
  • EUR 33.3

“Світ очима харків’ян”: через карантин ізраїльтянам заборонили вільно пересуватися (відео)

Мир    669
“Світ очима харків’ян”: через карантин ізраїльтянам заборонили вільно пересуватися (відео)

Ізраїль повернувся до жорсткого карантину. Через збільшення кількості хворих на коронавірус там ввели посилені обмеження. 

Артем Листопад, кореспондент 

Загалом в Україні підтвердили понад 17 тисяч випадків коронавірусу. В Ізраїлі – приблизно на 10 тисяч більше. Однак карантинні обмеження в обох державах кардинально відрізняються. Поки українці без паніки та масок ходять заповненими вулицями, ізраїльтянам знову заборонили вільно пересуватися.

Через збільшення випадків коронавірусу до 11 жовтня в Ізраїлі діятиме жорсткий карантин. Про це повідомили у тамтешньому міністерстві охорони здоров’я.

А це означає, що для місцевих знову ввели заборону на вільне пересування. У місті Тель-Авів мешкає Юлія – у минулому харків’янка. Дівчина погодилася розповісти про особливості повторного загальнонаціонального карантину.

Юлія, мешканка Ізраїлю 

Мы сидим дома, не отходим дальше чем на 500 метров от своих жилищ, кроме как за продуктами или к врачу. И все. И это очень грустно.

Загалом ввели низку обмежень. Наприклад, забороняється робота кафе, ресторанів, торгівельних центрів. Обмеження стосуються і приватного та громадського транспорту. Його не зупинили, але визначили максимальну кількість пасажирів. Забороняють навіть ходити в гості. Із 18 до 20 вересня в Ізраїлі відзначали єврейський Новий рік. У Тель-Авіві, каже Юлія, масових гулянь не було.

Юлія, мешканка Ізраїлю 

Повлиял ли карантин на празднование Нового года? Конечно. Потому что мы не можем отпраздновать в кругу семьи. Мы не можем поехать в другой город к родственникам. И все праздники этого месяца будут проходить по Skype.

Загалом період карантину припадає на велику кількість релігійних свят, які є дуже важливими для єврейського населення. Звісно, влада ввела правила для тих, хто молитиметься в ці дні. Однак чи будуть вони виконуватися – незрозуміло, говорить Юлія. В якості прикладу можна взяти ось це відео. На кадрах видно масове скупчення людей біля синагоги, куди прийшли помолитися мешканці Хайфи – третього за величиною ізраїльського міста.

Ситуація в країні досить неоднозначна, запевняє Юлія. Адже є світські міста, є релігійні і змішані. І в кожному населеному пункті фактично дотримуватись карантину можуть по-різному.

Юлія, мешканка Ізраїлю 

Есть религиозные города, есть религиозные люди, которые выходят на молитву и они могут отдалиться даже больше чем на 500 метров. А также есть огромное количество протестующих. Вопрос: как реагируют люди на ужесточение карантина? Они выходят на митинги, потому что митинги разрешены.

Також прикладом цього є майже безлюдна набережна у Тель-Авіві та узбережжя в місті Бат-Ям, де люди продовжують відпочивати, попри зауваження поліції. У цих місцях, згідно з правилами карантину, можна лише займатися спортом.

Деякі обмеження, які ввели ще навесні, продовжували діяти весь цей час. Наприклад, театри й досі не починали працювати. Тому низці людей довелося шукати іншу роботу. За інформацією з відкритих джерел, Ізраїль став першою розвиненою країною, яка повторно ввела загальнонаціональний карантин.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.