• Понедельник 18.01.2021
  • Харьков -12.11°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

«Жуков – кат, а не герой»: біля Другого апеляційного адміністративного суду Харкова активісти влаштували пікет (фото)

Общество    826
«Жуков – кат, а не герой»: біля Другого апеляційного адміністративного суду Харкова активісти влаштували пікет (фото)

Біля Другого апеляційного суду активісти виступають проти перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова.

Сьогодні, 16 листопада, в суді розглядатимуть апеляцію Харківської міської ради щодо перейменування проспекту.

Активісти вважають, що ім’я Георгія Жукова підпадає під закон про декомунізацію. Бо в часи Радянського Союзу маршал займав високі посади та виступав проти України.

Тож на думку учасників пікету, його ім‘ям не можна називати проспект у Харкові.

Нагадаємо, протистояння навколо назви проспекту почались у 2019 році. Тоді на сайті мерії з’явилася петиція про повернення Жукова, яка набрала необхідну кількість голосів.

Проспект, який після декомунізації у 2016 році носив ім’я Григоренка, перейменували рішенням сесії. Тоді Харківський антикорупційний центр і низка партій – «Демократична Сокира», «Свобода» і «Блок Петра Порошенка» – подали до суду на міськраду і виграли його.

Та у лютому 2020 року депутати міськради знову проголосували за Жукова. 18 червня Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка у проспект Жукова. Міськрада вирішила оскаржувати це рішення в апеляційному суді.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Николь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.