• Среда 27.01.2021
  • Харьков +3.95°С
  • USD 28.15
  • EUR 34.19

Лимони, мандарини та апельсини – як профілактика застуди: скільки коштують у Харкові (відео)

Общество    440
Лимони, мандарини та апельсини – як профілактика застуди: скільки коштують у Харкові (відео)

Лікаря лікарі радять включити до раціону під час сезону грипу та застуди цитрусові, але застерігають: надмірне споживання може нашкодити здоров’ю.

Руслана Богдан кореспондентка

Експерти радять вживати цитрусові протягом усього року. А медики кажуть, що ці фрукти допомагають зміцнити імунітет та навіть здолати депресію. Скільки коштують скарбниці вітамінів під час сезону грипу та застуди, зараз дізнаємось.

На Центральному ринку стверджують: зараз цитрусові дорожче, ніж торік.

Продавчиня

Лимон – 50 гривен, производство – Турция, самые хорошие. Мандарин – Испания, они дорогие. 65-70 гривен стоит. А Турция, хорошие, сладкие тоже 55-60 гривен. В прошлом году было дешевле на 10-15 гривен.

Вікторія працює з фруктами більше 8 років. Жінка розповідає: цитрусові вродили, тож до Нового року ціни будуть поступово зменшуватись.

Вікторія, продавчиня

Нет такого, что то гребут или что-то этот. В основном, ну, ажиотажа нет. Все в пределах. Кто-то килограмм купил. Кто-то, вот, пенсионеры, в основном, даже пенсионеры позволяют себе покупать дорогой мандарин.

Харків’янка Галина розповідає: укріплює імунітет часником та цибулею, адже їх можна виростити самостійно. Раніше у Мінздоров’я повідомляли, що цибуля і часник від COVID-19 – не захищають. Водночас у них містяться природні фітонциди, які гіпотетично можуть вплинути на концентрацію вірусу.

Галина, покупчиня

Ну, лимоны покупаем на чай. А апельсины сильно не раскупишься. Для нас, пенсионеров, все дорого. Ну а стараемся хоть по чуть-чуть. 

 

Іван, покупець

Мне и так хватает витамина С из других источников. Овощи, фрукты, клетчатка. Просто это заблуждение, что он есть только в цитрусовых. Он есть далеко не только в цитрусовых.

В аптеці на вітамін С також великий попит, розповідає фармацевтка Каріна.

Каріна, фармацевтка

Витамин С в баночках 50 штук стоит 75 гривен. В пластинке 10 таблеток стоит 15 гривен. Его сгребают с полок просто.

Терапевтка Єкатерина Рижкова зазначає: добова норма вітаміну С для дорослої людини – 100 міліграмів. Під час застуди або грипу ця доза може бути збільшена вдесятеро. Водночас надмірне вживання цього вітаміну може призвести до алергії, анемії, розладу шлунку та каменів у нирках.

Єкатерина Рижкова, терапевтка

Люди сейчас массово идут скупают как бы препараты, не зная того, сколько нужно принимать, как нужно принимать. Оно же вкусно, значит – полезно. Нужно смотреть, нужно разбираться. Витамины – это хорошо, но не всегда хорошо, все должно быть в меру, для всего есть своя доза и показания.

У сезон застуди та грипу лікарка радить вживати вітаміни комплексно, а до раціону включити більше овочів та фруктів.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Руслана Богдан
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.