• Понедельник 30.11.2020
  • Харьков +3.95°С
  • USD 28.47
  • EUR 33.96

Має закривати рот та ніс: харків’ян штрафуватимуть за відсутність або неправильно надіту маску

Общество    594
Має закривати рот та ніс: харків’ян штрафуватимуть за відсутність або неправильно надіту маску

Від суботи харків’яни сплачуватимуть від 170 до 255 гривень штрафу за неправильно надіту маску або її відсутність у громадських місцях і в транспорті.

Як розповів кореспонденту МГ «Об’єктив» керуючий партнер юридичної компанії «Арес» Роман Чумак, відтепер штрафи виписуватимуть поліціянти, робітники епідемічного контролю або представники органів місцевого самоврядування. Раніше це було в повноваженнях суду.

«В усіх громадських місцях не можна з’являтися без масок, маються на увазі приміщення, де вільно або по запрошенню людина може потрапити. Це громадський транспорт, це переходи метрополітену. Тобто всі приміщення відкритого або закритого типу, де перебуває багато людей. Тобто галереї, музеї, кінотеатри, магазини – це громадське місце, тобто там потрібно перебувати у відповідній масці. Така маска повинна закривати рот та ніс. Саме так визначено, оскільки в багатьох людей маска прикривала лише рот, а не прикривала ніс», – пояснив Чумак.

Маска може бути зроблена власноруч, однак будь-які інші предмети, на кшталт шарфа чи хустки не вважається засобом індивідуального захисту, наголосив юрист. За його словами, людей, які знаходяться без маски на вулиці не штрафуватимуть.

«Штраф за недотримання маскового режиму, буде накладатися одразу й така людина буде отримувати відповідний корінець, який необхідно сплатити в найближчому відділенні банку. Якщо людина не згодна з прийнятим рішенням, вона може, звичайно, оскаржити цей штраф у суді», – додав юрист.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради 6 листопада проголосували за запровадження відповідальності за неносіння масок. 19 листопада Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.