• Среда 27.01.2021
  • Харьков +3.95°С
  • USD 28.15
  • EUR 34.19

У Харкові відкрилась виставка про українців, які пройшли через ГУЛАГ (відео)

Культура    436
У Харкові відкрилась виставка про українців, які пройшли через ГУЛАГ (відео)

Експозиція присвячена письменниками, інженерами та представниками духовенства, які були в’язнями ГУЛАГу. 

Антон Малиновський, кореспондент

Василь Стус, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл та ще сотні талановитих українців пройшли через пекло радянських таборів. Їхньому життю присвячена нова виставка у історичному музеї. Вона має назву “Тріумф людини”.

У актовій залі музею – 20 плакатів. На них, кажуть історики, архівні фото та історичні довідки про видатних українців, які потрапили до так званих “виправничо-трудових таборів”. Протягом багатьох років радянська влада відправляла туди своїх політичних опонентів.

Сергій Дейнеко, старший науковий співробітник “Харківського історичного музею” 

Дійсно, ці особи, які зображені на цих банерах, це люди совісті, люди честі, які робили величезний внесок в розбудову майбутньої української держави, які боролись за її незалежність.

 

Сергій Дайнеко розповідає: в’язні ГУЛАГу перебували у нестерпних умовах – каторжна робота, мізерні порції їжі, психологічні тортури, відсутність зв’язку з зовнішнім світом. До того ж, людей змушували працювати на користь режиму, який їх і ув’язнив.

Сергій Дейнеко, старший науковий співробітник “Харківського історичного музею” 

Однією з особливостей системи ГУЛАГу у часи Йосипа Сталіна були так звані “шарашки”. Що це таке? Це група науковців, які працювали у в’язницях. Їм ставилися певні завдання: створити, як правило, ті чи інші зразки військової техніки. Це могли бути і авіаційні двигуни, і ракетна техніка.

 

У музеї зазначають: цей період української історії хоч і добре вивчений, проте не популяризований серед широкого загалу. Завдяки виставці є можливість це виправити.

Сергій Дейнеко, старший науковий співробітник “Харківського історичного музею” 

Треба, щоб громадяни знали сторінки своєї історії. Не тільки щасливі та чудові часи, коли ми отримували квартири, було мирне небо над нами, але були і часи, коли сотні тисяч людей віддавали своє життя, своє здоров’я заради того, щоб сьогодні існувала українська держава.

У Харкові виставку можна відвідати до 4 грудня – після вона експонуватиметься у районних музеях. Вхід безкоштовний, у залі можуть одночасно перебувати не більше 5 осіб.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Антон Малиновський
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.