• Воскресенье 18.04.2021
  • Харьков +6.84°С
  • USD 27.96
  • EUR 33.46

Відмовляють лікарі або ж захворюваність спадає: кількість тестувань на COVID зменшилася на 40%

Общество    1143
Відмовляють лікарі або ж захворюваність спадає: кількість тестувань на COVID зменшилася на 40%

У облдержадміністрації розповіли, що на Харківщині зменшилася кількість тестувань на COVID. Стверджують: хворіти стали менше. Наші журналісти побували в одній з поліклінік, аби перевірити, чи справді до них майже ніхто не звертається із симптомами коронавірусу. А також поспілкувалися з дівчиною, якій відмовили у тестуванні.

Тринадцятого листопада Вікторії Петрухіній стало зле. Дівчина згадує: у неї підвищилася температура та з’явився кашель. Тож вже наступного дня пішла до 3-ї міської поліклініки.

Вікторія Петрухіна, перехворіла на COVID-19

Дежурный врач мне выписала предписание как на обычное вирусное заболевание. Я спросила: “Нужно ли мне сдавать тест?”. Она мне сказала: “Тест вас не вылечит”.

Така відповідь Вікторію обурила. Тож дівчина зателефонувала сімейному лікарю. Проте він відповів, що робити тест необов’язково, розповідає Вікторія. Тож дівчина звернулася до приватної клініки. За тест вона віддала (900) дев’ятсот гривень. Коронавірус підтвердився.

Вікторія Петрухіна перехворіла на COVID-19

После этого я спросила у врача: 01:01 СКЛ 01:08 “Нужно ли мне делать КТ в связи с этим?”. Она говорит: “Нет, не обязательно”. Опять же, я как сознательный человек, переживала, сдала КТ и у меня обнаружили пневмонию.

21-го грудня в області зареєстрували 17 смертей від наслідків коронавірусу. Це – один з найвищих показників з початку пандемії. А от нових підтверджених випадків того ж дня було лише 239. В облдержадміністрації коментують: кількість тестувань зменшилася на 35-40% – як у комунальних лабораторіях, так і у приватних. Проте, завіряють чиновники, без причини нікому не відмовляють.

Тарас Пастух, заступник голови ХОДА

Це насправді пов’язано з тим, що людей почало менше звертатись по необхідності цього ж самого тестування. Відмов, як я в попередні рази і говорив, є невелика кількість і вони носять суб’єктивний характер якості самого сімейного лікаря.

Перевірити, чи справді пацієнтам відмовляють у тестуванні та чи поменшало людей, які звертають до медзакладів із симптомами коронавірусу, ми відправилися до поліклініки, де не схотіли брати аналіз у Вікторії. На годиннику десята ранку, а біля кабінетів чергових лікарів нікого немає.

Лариса Лактіонова, терапевтка міської поліклініки №3

 – Чи завжди ви пропонуєте зробити тестування?

– Звичайно. – Ніколи не відмовляєте у тестуванні?

– Ні. Ми це робимо, завжди робимо.

– З якими симптомами відправляєте людину, аби вона зробила тестування?

– Підвищення температури, аносмія, усі пневмонії тестуються без винятку.

Терапевтка додає: за останні три тижні зменшилася кількість пацієнтів. Сьогодні до лікарки звернулися шестеро людей, двом вона призначила тестування, зазначає Лариса Лактіонова. Поки ми спілкувалися з терапевткою, до поліклініки прийшов Михайло.

Михайло, пацієнт

Я недавно устраивался на работу, проходил полное медобследование. У меня COVID не обнаружен. Единственное, у меня насморк. Хотел бы, чтобы не было и насморка. Температура нормальная.

Вікторія розповідає: аналіз лікарі не призначили й для того, щоб визначити, чи одужала вона після коронавірусу. Другий тест вона також робила у приватній клініці.

Вікторія Петрухіна, перехворіла на COVID-19

Я спросила, говорю: “А когда сдавать следующий, контрольный?”. Она говорит: “Отсчитывайте две недели от положительного теста и идете на работу”.

Проте у поліклініці зазначили, що повторне тестування обов’язково призначають через два тижні. Сьогодні Харківщина знову опинилася серед антилідерів за кількістю нових випадків COVID, регіон на п’ятому місці. 22-го грудня тести підтвердили вірус у 591 людини.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Віктория Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.